Studia informatyczne - co wybrać?

Hej. Nadszedł ten trudny moment po zdaniu matury co dalej. Moje wyniki nie są niestety najlepsze lecz jakieś aspiracje mam do tego aby dalej się kształcić. Nadal się zastanawiam czy iść na dzienne czy zaoczne, chociaż jednak bardziej patrząc po tym co się dzieje wolałbym iść na zaoczne. Zostaje jeszcze problem gdzie. Mieszkam w Grudziądzu i w grę wchodziło by coś w tym obrębie czyli Gdańsk, Bydgoszcz czy Toruń. W Gdańsku zgłosiłem się już na UG, zaś w Toruniu mam na oku UMK. Wiem, że jest jeszcze w Bydgoszczy ale są tam co najmniej 4 szkoły i nie wiadomo w co ręce włożyć. Przeraża mnie też termin teleinformtyki (który występuje w Bydgoszczy). Tak jak na UMK tak i w Bydgoszczy powstaje pytanie czy licencjackie, czy inżynierskie. Przez tą sporą ilość niewiadomych nie wiem za co się złapać, a czasu co raz mniej.

Nic , szkoła to strata czasu , robią ci pranie mózgu nawet o tym nie wiesz , a później praca do us…ej śmierci , za jakieś 10-15 lat przypomnisz sobie moje słowa :smiley: żyj , bo teraz wchodzisz z w najlepszy okres w swoim życiu , ten czas przeminie i nigdy nie wróci , dodam że też sudiowałem informatykę ale jej nie skończyłem , nie chciałem poprostu spędzić reszty życia przed monitorem.

Ja po technikum logistycznym (mam zawód zdany i maturę) aktualnie nie studiuję wybrałem od razu pracę i chyba nie żałuję moja siostra po studiach ma najniższą krajową …

A zastanawiałeś się również nad Poznaniem ? Tam też powinieneś mieć dobry dojazd.

Jesli interesuje Cię informatyka to warto byłoby wybrać jednak jakąś ciekawą specjalizację. Aktualnie ciekawe są aplikacje i systemy mobilne (sam na pewno widzisz jak branża się rozwija). Można to studiować na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Od tego roku wybiera się na to mój brat . Również na studia zaoczne ( i dobrze poniewaz pójdzie do pracy i będzie miał własną kasę). 

na Uniwersytecie Wrocławskim jest jedna z najlepszej informatyki w europie. Tylko spodziewaj się że jak nie jesteś dobry z maty to odpadniesz tak czy siak. Nie wyobrażaj sobie że na studiach będziesz miał programowanie non stop. Będziesz miał dużo zapychaczy zbędnych.

 

Ale jaki to ma związek z tym wątkiem? o.O

 

 

A jakie studia skończyła?

Zazwyczaj płaci się za umiejętności i wiedzę, nie za skończone studia.

 

 

Te zapychacze są zbędnę głównie dla tych, którzy na studia nie powinni nigdy trafić.

 

@WooQash, a Ciebie w ogóle interesuje to? Bo jeśli nie, to tylko czas stracisz.

Ja na twoim miejscu wyjechałbym za granice, bo u nas to dość marnie zarobisz w porównaniu do za granicą

Najważniejsza kwestia jest taka czy temat faktycznie Cie interesuje i chcesz się dalej rozwijać w tym kierunku.