Studia informatyczne- matma podstawowa

Więc tak, mam 80% z matmy podst i 93% z ang rozszerzonego. Nie za bardzo jestem napalony na studia, myślałem żeby wyjechać  na rok dwa do uk i tam troche zarobić ale rodzice mówią żebym spróbował, że się przekonam etc. Z tym że nie za bardzo przemawiają do mnie kierunki humanistyczne typu socjologie psychologie.

Na PŁ na informatykę na WEEiA progi były 236 punktów w 2012, 270 w 2013 roku. W tym roku się obniżą bo była trudna matura. Na PŁ zarówno matma podstawowa jak i jęz. obcy rozszerzony liczą się x2, czyli masz 173x2 = 356 punktów. Dostaniesz się bez problemu. Na FTiMS - jesteś na skraju, ale w tym roku prawdopodobnie się dostaniesz, bo progi polecą w dół.

 

Tu są statystyki dla PŁ: https://docs.google.com/document/d/1rItT-SisusRVwWC_nlisuHqu9er5q87XTSgf_lnIrts/edit?pli=1#

A nie lepiej jest isć na studia zaoczne? Informatyka jest takim kierunkiem, w którym co jak co ale najwazniejsze jest doświadczenie tak więc warto byłoby załapać się jednak do jakiejś pracy.Jestes dobry z matmy tak więć sobie poradzisz (mimo, że zaocznie jest nieco trudniej).

Widzę że Poznań wchodzi w gre tak więc możesz sobie zerknąć na taki kierunek jak systemy i aplikacje mobilne, który jest aktualnie możliwy do studiowania na WSNDiD w Poznaniu. Nowa specka, nie ma jeszcze przestytu specjalistami z tego zakresu na rynku.