Studia - kierunek: informatyka

Czyli tę zaawansowaną wiedzę sam muszę posiąść? Książki, praktyka - dobrze rozumiem? Trochę to dziwne, bo podstaw, to ja bym mógł się sam nauczyć, a resztę właśnie powinno się pogłębiać na studiach w zależności od wyboru specjalizacji. Ale jak widzę, niestety jest na odwrót…

Przede wszystkim, studia to miejsce zgłębiania różnych aspektów swojej ulubionej dyscypliny wiedzy, a nie kurs zawodowy.

Tutaj możesz zobaczyć jakich przedmiotów można się spodziewać na studiach informatycznych: http://osilek.mimuw.edu.pl/ Jak widać, nie ma tam zbyt wiele przedmiotów opierających się o konkretne, popularne na rynku technologie, jest za to matematyka, algorytmy i podstawy różnych innych rzeczy.

Byłem dzisiaj na tej uczelni, by się wszystkiego dowiedzieć. I tak:

  • szkoła jest bardzo dobrze wyposażona, wszystko ładne, nowoczesne

  • wykładowcy niektórzy są z uniwersytetów, niektórzy, to praktycy

  • jeśli chodzi o stypendium, to dostaje je połowa najlepszych studentów (myślę, że jak się przyłożę, to problemu nie będzie)

Kierunek jest dofinansowany, ale trzeba wybrać którąś z tych dwóch specjalizacji: “teleinformatyka” lub “programowanie i inżynieria urządzeń mobilnych”. Jako, że chciałbym uczyć się programowania, to raczej wybiorę tą drugą. Tutaj cytat opisujący:

Chociaż nad teleinformatyką też myślałem, tylko nie wiem jakie są perspektywy pracy po niej.

Także podsumowując, raczej jestem już zdecydowany na tą szkołę:)