Studia przez internet?


(aju) #1

Ostatnio obiło mi się uszy, iż istnieje możliwość studiowania przez internet.

Zapisujesz się jak do normalnej szkoły, oni przesyłają Ci materiały na maila których powinieneś się nauczyć, a następnie Ty jeździsz raz czy dwa razy w miesiącu zdać egzamin.

Czy to prawda czy ja coś zrozumiałem? Jeśli prawda to prosiłbym o jakieś linki do szkół które coś takiego prowadzą (profil na razie obojętny, woj. najlepiej małopolskie; ale może być na początek również obojętne)


(fiesta) #2

Do wyboru, do koloru 8)

http://www.google.pl/search?q=e+studia&num=50


(system) #3

a jest może służba zdrowia przez internet? :wink: (e-lewatywa?)

a tak serio, to wydaje mi się, że takie studia są gorsze niż tradycyjne...


(Dod) #4

rss : czemu ? Przecież dostajesz papierek...


(:: MARIO ::) #5

ciekawe czy wku takie uznaje :smiley:


(Airborn) #6

tia, gdyby to jeszcze tylko o papierek chodzilo...


(aju) #7

chodzi Ci o wojsko??

Rzeczywiście bardzo ciekawe. Niby zaświadczenie o nauce się dostaje jak w normalnych studiach. Jedynie różni się sposobem nauki. Może ktoś się wypowie. :slight_smile:

dlaczego tak sądzisz? Możesz uzasadnić.

Ma ktoś może linki do taich uczelni w małopolsce (Tarnów, Kraków, ale może być całe województwo)


(Maciejpiechocki) #8

W marcowym numerze Komuter Świat EXPERT jest artykuł o studiowaniu przez internet.

http://www.ks-ekspert.pl/archiwum/200603/informator.asp

http://www.pjwwstk.edu.pl - Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych

http://www.studianet.pl - Politechnika Koszalińska

http://www.puw.pl - Polski Uniwersytet Wirtualny

http://www.e-edukacja.pl - Akademia Polonijna w Częstochowie

http://www.wsb-nlu.edu.pl - Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu

http://www.e-uczelnia.edu.pl - Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

http://www.pou.pl - Polish Open University

http://www.finus.com.pl/szkola - Zachodniopomorska Szkoła Biznesu

http://www.isbiz.edu.pl - Akademia Internetowa

http://www.wsl.edu.pl - Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie

http://www.wwsis.pl - Wrocławska Wyższa Szkola Informatyki Stosowanej


(Dod) #9

Airborn :a nie chodzi ? Raczej chodzi... nie ważne co umiesz ważne jakie masz doświadczenie w pracy + jakie wyniki miałeś


(system) #10

heh, pomyślcie: jak byście mieli iść np. do lekarza, to wolelibyście do tego, co uczył się korespondencyjnie czy do takiego, co wiedzę zdobył w tradycyjny sposób.

Po prostu uważam, iż na tradycyjnych studiach można zawsze o coś spytać wykładowcę, można 'kombinować' (czyt. podlizywać się :stuck_out_tongue_winking_eye:) itp., a na e-studiach teoretycznie też jest to możliwe, ale... jest przecież różnica. W efekcie człowiek po e-studiach może wiedzieć mniej (mimo stosownego 'papierka') niż taki po tradycjnych...

ech, ale nagmatwałem :stuck_out_tongue: ciężko mi wytłumaczyć, mam nadzieję, że rozumiecie :slight_smile:


(Maciejpiechocki) #11

Studia medyczne są specyficzne i wątpie aby kiedykolwiek były dostępne przez internet, ale już np. kierunki informatyczne czy ekonomiczne już tak. Takie studia są dobre dla ludzi pracujących, właścicieli firm nie mających czasu na przesiadywanie co 2 tygodnie całego weekendu na uczelni i co najważniejsze posiadających wewnętrzną motywację do nauki!

Poziom studiów jak wszędzie u jednych lepszy u drugich może gorszy, dużo zależy od tego czy szkoła prowadzi studia "normalne", bo takim tylko internetowym trudno by było zaufać!


(Adaj) #12

Studiuję online na Akademii Polonijnej w Częstochowie i nauczyli mnie tu, że od pierwszego dnia muszę sam o siebie zadbać i o swoją “karierę”. Nikt nie wymuszał na mnie robienia niczego. Radzę przyjąć podobną postawę i samemu dbać o swoją wiedzę.
Ogólnie studia w tej formie bardzo polecam.


(bachus) #13

Czemu? Gdybym miał drugi raz wybierać, to też chętnie bym tylko na egzaminach się pokazywał. Czasy takie, że wykład możesz obejrzeć na ekranie komputera a w niektórych wypadach i zadać tak samo pytania.


(MałaMysz) #14

Też jestem zdania, że przynajmniej część zajęć powinna się odbywać na żywo. Dużo zależy o jakich studiach myślimy, może ścisłe dałoby się w taki sposób przejść, ale jeśli tak miałyby wyglądać studia humanistyczne, to na większości kierunków byłaby to porażka. Całkiem inaczej wyglądają zajęcia w grupie, na uczelni panuje inna atmosfera niż w domu, jeśli wykładowca jest dobry, to potrafi ją wykorzystać. W życiu nie chciałabym swoich studiów odbyć w ten sposób.


(BasiaB22) #15

Ja miałam doświadczenie z nauka na studium policealnym przez internet i nie polecam tej formy. Zdanie egzaminów to nie wszystko. w końcu nawet na normalnych studiach da się to zrobić “niskim wkładem własnym”. Na studiach ważna jest również wymiana wiedzy oraz interakcja z wykładowcami, którzy też potrafią wyczuć, czy student rozumie to co, słyszy.


(MałaMysz) #16

Popieram w całej rozciągłości! Studia to nie tylko pamięciówka, ale inteligentna wymiana zdań i dyskusje, których przez internet nie sposób prowadzić.