Stukanie w WD My Passport

(Lukasz24r) #1

Witam.

Problem mój związany jest ze stukaniem w dysku ktore pojawiło się dzisiaj. 

Podłączyłem dysk pod telewizor z zamiarem obejrzenia filmu ( dodam, że z telewizorem od jakiegoś czasu też coś sie dzieje bo wyłącza się i gaśnie lampeczka jak by napiecie zanikało)  no i właśnie po kilku minutach odtwarzania filmu  zgasł. Myśle sobie spoko, normalka, odłączyłem kabel od tv na kilka minut  (tak trzeba, jakby reset)  zrobiłem drugie podejście, pare minut i to samo. To znowu odpinam kabel, podłączam dysk no i  słyszę  stuk stuk stuk ... telewizor juz nie zobaczył dysku. Nie wiem, czy takie przerwanie dopływu prądu mogło coś nabroic w dysku? ja uważam że nie powinno. Normalnie leżał sobie płasko, nieruchomo.

Próbowałem coś znależc w necie, ale trafiałem na same niepokojące wieści że dysk kaput.

Potem podpiąłem go pod komputer, to samo stuk stuk,  w Mój komputer dysku nie widac. Brałem  zarządzaj-> zarządzanie dyskmi i  tutaj też go nie widac. Był widoczny w  zarządzaj-> menedżer urządzeń-> stacje dysków. Po podłączeniu słychac, że chodzi, ale też to stukanie.

Dysk ma rok, lekko się z nim obchodzę a tu takie cos. Najlepsze jest że ten zewnętrzny miał byc bezpiecznym magazynem na dane, po przejściach z dyskiem twardy  w kompie jakie miałem rok temu (stracone wszystkie dane, szczesliwie odzyskane ), a tu powtórka z rozrywki....

Poradźcie coś, proszę.

(Veers) #2

Niestety - ale obawiam się że tu nic się nie da poradzić. Sam przeżyłem takie objawy na 4 różnych WD Passport - i za każdym razem oznaczało to śmierć dysku (konkretnie elektroniki). Dodatkowym utrudnieniem jest to, że te dyski mają zintegrowany kontroler USB, i w przeciwieństwie do innych dysków (np. Seagate Satellite, GoFlex) nie ma możliwości wymontować dysk i podłączyć go pod standardowy port SATA.

(Lukasz24r) #3

To jeżeli jest to zepsuta elektronika (a na to wygląda) to czy próbowac go na gwarancję odesłac? Są szanse, że uznają?

(Veers) #4

Tak.

(Lukasz24r) #5

No dobra, odesłac tak, ale co z danymi na dysku czy da radę je odzyskac we własnym zakresie?

Czy po odesłaniu dysku na gwarancji oni powinni je odzyskiwac, jak to jest w takim przypadku bo pojęcia nie mam?

(mrFreeze) #6

Po prostu wymienią Ci dysk na nowy i tyle w temacie. Możesz oczywiście sam próbować programami odzyskać dane jak się nie uda a masz bardzo istotne dane zleć usługę jakiejś firmie oczywiście usługa jest dość droga.