Stukanie w WD My Passport

Witam.

 

Problem mój związany jest ze stukaniem w dysku ktore pojawiło się dzisiaj. 

 

Podłączyłem dysk pod telewizor z zamiarem obejrzenia filmu ( dodam, że z telewizorem od jakiegoś czasu też coś sie dzieje bo wyłącza się i gaśnie lampeczka jak by napiecie zanikało)  no i właśnie po kilku minutach odtwarzania filmu  zgasł. Myśle sobie spoko, normalka, odłączyłem kabel od tv na kilka minut  (tak trzeba, jakby reset)  zrobiłem drugie podejście, pare minut i to samo. To znowu odpinam kabel, podłączam dysk no i  słyszę  stuk stuk stuk … telewizor juz nie zobaczył dysku. Nie wiem, czy takie przerwanie dopływu prądu mogło coś nabroic w dysku? ja uważam że nie powinno. Normalnie leżał sobie płasko, nieruchomo.

 

Próbowałem coś znależc w necie, ale trafiałem na same niepokojące wieści że dysk kaput.

 

Potem podpiąłem go pod komputer, to samo stuk stuk,  w Mój komputer dysku nie widac. Brałem  zarządzaj-> zarządzanie dyskmi i  tutaj też go nie widac. Był widoczny w  zarządzaj-> menedżer urządzeń-> stacje dysków. Po podłączeniu słychac, że chodzi, ale też to stukanie.

 

Dysk ma rok, lekko się z nim obchodzę a tu takie cos. Najlepsze jest że ten zewnętrzny miał byc bezpiecznym magazynem na dane, po przejściach z dyskiem twardy  w kompie jakie miałem rok temu (stracone wszystkie dane, szczesliwie odzyskane ), a tu powtórka z rozrywki…

 

Poradźcie coś, proszę.

Niestety - ale obawiam się że tu nic się nie da poradzić. Sam przeżyłem takie objawy na 4 różnych WD Passport - i za każdym razem oznaczało to śmierć dysku (konkretnie elektroniki). Dodatkowym utrudnieniem jest to, że te dyski mają zintegrowany kontroler USB, i w przeciwieństwie do innych dysków (np. Seagate Satellite, GoFlex) nie ma możliwości wymontować dysk i podłączyć go pod standardowy port SATA.

To jeżeli jest to zepsuta elektronika (a na to wygląda) to czy próbowac go na gwarancję odesłac? Są szanse, że uznają?

Tak.

No dobra, odesłac tak, ale co z danymi na dysku czy da radę je odzyskac we własnym zakresie?

Czy po odesłaniu dysku na gwarancji oni powinni je odzyskiwac, jak to jest w takim przypadku bo pojęcia nie mam?

Po prostu wymienią Ci dysk na nowy i tyle w temacie. Możesz oczywiście sam próbować programami odzyskać dane jak się nie uda a masz bardzo istotne dane zleć usługę jakiejś firmie oczywiście usługa jest dość droga.