Stukanie wentylatora GTX 970

(mateuszplenik) #1

Witam, od tygodnia mam problem, coś stuka nie wiem jak to określić pyrka w wentylatorze na grafice, ale mimo wszystko wentylator kręci sie dobrze, szybko chodzi nie zacina sie, sprawa wygląda tak https://www.youtube.com/watch?v=8mL32bQ_Zb0 Da rade coś z tym zrobić, czy można tak używać komputera do czasu wymiany grafiki ( czekam na spadek cen )

(DewX) #2

Wentylatory już swoje lata mają za sobą. Wymienić na inne lub rozkręcić i przeczyścić łożyska i posmarować.

(lordjahu) #3

Czyściłeś ostatnio wentylator w grafice ?

(mateuszplenik) #4

Mój znajomy informatyk z miesiąc temu czyścił cały komputer, na grafice rozkręcił wentylatory i posmarował łożyska bo jeden wentylator ciut wolniej chodził niż drugi, kiedy mój znajomy je posmarował wszystko chodziło super, aż do teraz i od tygodnia jest takie stukanie

(mateuszplenik) #5

Mój znajomy informatyk z miesiąc temu czyścił cały komputer i wentylatory na grafice również, po tym zabiegu chodziły jak nowe aż do teraz

(lordjahu) #6

Na powyższym filmiku nic nie słuchać oprócz szurania telefonem no i za krótki to materiał.
Spróbuj zlokalizować w którym miejscu się dokładnie to dzieje. Może kolega czegoś nie przełożył / przykręcił.

(mateuszplenik) #7

Ok, za godzinę będę miał czas to pooglądam dokładnie wentylatory i nagram dłuższy filmik i podeśle

(mateuszplenik) #8

Tak to wygląda, ale chyba tragedii nie ma https://youtu.be/iQ0RRQuvPm4

(DewX) #9

Takie sturkotanie w niczym nie szkodzi, co innego jak by widocznie wolniej chodził wentylator lub miał większy opór przy kręceniu palcem.

Jak Cie wkurza to kupujesz dwa nowe 8cm (chyba) z rozdzielaczem na 3pin (taka wtyczka chyba jest z tego chłodzenia). Lub wymienić chłodzenie na coś typu Arctic Accelero s1 v2 (używane nawet za 30zł +wentylator 12cm) i można podkręcać zachowując ciszę.

(lordjahu) #10

Nie ma stukotu tylko odgłos wirnika wentylatora. Może trzeba go nasmarować, ale najczęstszym przypadkiem jest zmęczenie materiału.

(mateuszplenik) #11

Ok, czyli podsumowując takie sturkotanie nie uszkodzi wentylatora czy karty grafiki, jedyna wada to ze głośniej chodzi i tyle, planuje zmienić karte jak tylko ceny troche spadną, albo po wyjściu nowych kart od nvidii więc mam nadzieje, ze karta wytrzyma do tego czasu

(DewX) #12

Odezwij się jak będziesz chciał sprzedac.