Stukanie wentylatora GTX 970

Witam, od tygodnia mam problem, coś stuka nie wiem jak to określić pyrka w wentylatorze na grafice, ale mimo wszystko wentylator kręci sie dobrze, szybko chodzi nie zacina sie, sprawa wygląda tak https://www.youtube.com/watch?v=8mL32bQ_Zb0 Da rade coś z tym zrobić, czy można tak używać komputera do czasu wymiany grafiki ( czekam na spadek cen )

Wentylatory już swoje lata mają za sobą. Wymienić na inne lub rozkręcić i przeczyścić łożyska i posmarować.

Czyściłeś ostatnio wentylator w grafice ?

Mój znajomy informatyk z miesiąc temu czyścił cały komputer, na grafice rozkręcił wentylatory i posmarował łożyska bo jeden wentylator ciut wolniej chodził niż drugi, kiedy mój znajomy je posmarował wszystko chodziło super, aż do teraz i od tygodnia jest takie stukanie

Mój znajomy informatyk z miesiąc temu czyścił cały komputer i wentylatory na grafice również, po tym zabiegu chodziły jak nowe aż do teraz

Na powyższym filmiku nic nie słuchać oprócz szurania telefonem no i za krótki to materiał.
Spróbuj zlokalizować w którym miejscu się dokładnie to dzieje. Może kolega czegoś nie przełożył / przykręcił.

Ok, za godzinę będę miał czas to pooglądam dokładnie wentylatory i nagram dłuższy filmik i podeśle

Tak to wygląda, ale chyba tragedii nie ma https://youtu.be/iQ0RRQuvPm4

Takie sturkotanie w niczym nie szkodzi, co innego jak by widocznie wolniej chodził wentylator lub miał większy opór przy kręceniu palcem.

Jak Cie wkurza to kupujesz dwa nowe 8cm (chyba) z rozdzielaczem na 3pin (taka wtyczka chyba jest z tego chłodzenia). Lub wymienić chłodzenie na coś typu Arctic Accelero s1 v2 (używane nawet za 30zł +wentylator 12cm) i można podkręcać zachowując ciszę.

Nie ma stukotu tylko odgłos wirnika wentylatora. Może trzeba go nasmarować, ale najczęstszym przypadkiem jest zmęczenie materiału.

Ok, czyli podsumowując takie sturkotanie nie uszkodzi wentylatora czy karty grafiki, jedyna wada to ze głośniej chodzi i tyle, planuje zmienić karte jak tylko ceny troche spadną, albo po wyjściu nowych kart od nvidii więc mam nadzieje, ze karta wytrzyma do tego czasu

Odezwij się jak będziesz chciał sprzedac.