Stwierdzenie czy moj dysk to hdd czy ssd

(Vr1212) #1

Witam
Mam taki maly problem... Kupilem okolo miesiac temu laptopa, jest to najprawdopodobniej sklepowy skladak, mial byc dysk SSD. W menedzerze urzadzen, pod "stacje dyskow" mam tylko GOODRAM. Zadnego glebszego opisu. Bylbym wdzieczny, gdyby ktos pomogl mi rozwiazac ta zagadke.

Z gory dziekuje

(JNJN) #2

Wygląda na SSD.

Najnowszy program HD Tune Pro i Ci wszystko pokaże.

(Vr1212) #3

Nie podoba mi się tylko jedna rzecz… Pobieranie plików - ten sam plik, to samo źródło, w tym samym czasie, w tym samym miejscu, ta sama sieć… U mnie 2mb/s a u kumpla majacego podobne parametry 6-7mb/s

No ale wracając, mam już ten program. Powiesz mi jak mam w nim sprawdzić czy jest to SSD?

Tak wyglada ten test jesli to ma jakies znaczenie. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, wiec moje pytania moga wydac sie dziwne :wink:

1.PNG

(bachus) #4

To SSD. Pokaż jeszcze co pokazuje CrystalDiskInfo

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

(rolkass) #5

Po szybkości transferu widać, że to nie może być HDD

(Vr1212) #6

Ok, już widzę, że to SSD.

Tak więc ta prędkość pobierania będzie uwarunkowana raczej innymi czynnikami takimi jak np. karta sieciowa, tak?

222.PNG

(MrBeckham666) #7

No z tego co mi wiadomo GOODRAM raczej dysków HDD o pojemnosci 240 GB nigdy nie posiadał :slight_smile:

Jak coś ci sie wolno pobiera powodów może być sporo np router może być słaby i nie wyrabiać lub np inne sieci ktore działają na tych samych kanałach moga zakłócać. Lub po prostu serwer nie wyrabia jak np w takim speedtest masz wiekszy transfer.

(bachus) #8

Szybkość internetu jest zależny od połączenia… z internetem. Jaki masz internet, kto jest dostawcą, jakie masz urządzenie, jak się łączysz do tego urządzenia (wifi?).

(Vr1212) #9

60mb/s, upc, wifi

Mnie tylko dziwi taka rzecz, że teraz postawiłem dosłownie laptop obok laptopa, router za ścianą. Tak jak mówiłem - podobne parametry. Te same ustawienia w programie. Wszystko to samo. U mnie ściąga od 2 gości(peery) a u niego od 40, u mnie ściąga aktualnie 1.5mb/s a u niego 5

(bachus) #10

Jakie masz urządzenie od UPC (model). Wyłącz wifi, podłącz się kablem. Nie testuj na żadnych torrentach, tylko 

http://www.speedtest.net/

http://speedof.me/

(Vr1212) #11

Ok

Na moim kompie na speedtest 11.82 download, u niego 62 download :slight_smile: upload mniej wiecej tyle samo, w okolicach 5

(bachus) #12

Na kablu, czy po wifi?

(MrBeckham666) #13

No własnie router za ścianą jak jest słaby i sciana jest dość nie typowa i do tego jak jeszcze dochodzi wiele sieci w okolicy na tych samych kanalach to nie ma się co dziwić że rewelacji nie ma.

(Vr1212) #14

Po wifi, teraz nie moge sie polaczyc kablem

Ale zanaczam jeszcze raz

W tym momencie, doslownie 2 minuty temu zrobilem test

Odpalilem speedtest na tym samym biurki co drugi komp, wszystkie programy zzerajace neta powylaczane, ta sama przegladarka, wszystko to samo

U mnie download 11 z hakiem, a u niego 62

(bachus) #15

Wróć, jak wyłączysz wifi i przetestujesz na podłączeniu kablowym.

(Vr1212) #16

Na kablu 63 mb/s

(bachus) #17

No to masz odpowiedź. Laptop za daleko od routera z wifi, albo złej jakości (stara) karta wifi, uszkodzona/odłaczona antena lub złe sterowniki.