Stworzenie dysku dla USB i wewnetrznej sieci

Moj problem polega na tym ze na jednym dysku tj. “F” mam podłaczone USB (mp3, aparat itd.) i wewnetrzna sieć z kopm. kumpla (radiowo). Czy nie mozna było by tego rozdzielić bo kiedy podłanczam mp3 lub aparat dysk “F” jest zajety przez sieć i nie moge sie dostac do tych urzadzeń.Moj system to Windows XP SP2. Pozdrawiam

Witam,

Nie do końca rozumiem.

zasoby od kumpla są jako F:,

ale jak podłączasz urządzenie na USB, to powinno być rozpoznane i dodane jako kolejne.

Coś mi umyka?

Ok. Problem rozwiazałem w ten sposób ze w Windows Comanderze kazałem mu rozłaczyć dysk “F” (poprostu go usunąłem). Teraz gdy podłączam urzadzenie do USB dysk “F” sam sie aktywuje. Jednakże był bym w 100% usatysfakcjonowany gdyby ktoś mógł mi powiedzieć jak moge trobić te 2 dyski. Jeden dla wewnetrznej sieci a drugi dla urzadzeń USB.Mam Win Comandera moze to cos pomoże?pozdrawiam

Witam,

heh, my się wciąż nie rozumiemy chyba :wink: .

Ja nie widzę, gdzie jest problem.

Przecież każde podłączane urządzenie dostaje kolejną literkę, tak?

No więc jeżeli masz literce F: przypisany dysk kumpla,

to po podłączeniu czegoś pod USB urządzenie to powinno się pojawić jako G:.

Jednak u Ciebie jest jakoś inaczej i pewnie ja czegoś nie chwytam…

No cóż tak winno być ale nie było. Miałem tylko jeden dysk “F” dla wewnetrznej sieci i dla urzadzeń USB. Wewnetrzna sieć “blokowała” mi dostep do urządzeń USB. Komputer wykrywał urzadzenie ale nie potrafił mu przydzielić odpowiedniego dysku.Czy może mi ktoś powiedzieć jak np. w Windows Commanderze ustawić 2 dodatkowe dyski np. F i G i jak miał bym to skonfgurować aby jeden dyk był przydzielony do wewnetrznej sieci a drugi do urządzeń USB20060916180902ug6.png w tym miejscu :)pozdrawiam