Stworzenie kategorii Audio

Proszę o dodanie kategorii AUDIO

No przydała by się :slightly_smiling_face:

Najlepiej Audio i RTV, żeby można było o tym i o tym dyskutować. Bo nie ma gdzie.

1 polubienie

Smarthome i elektronika by się przydało :smiley:
Ostatnio mam zajawkę na mikrokontrolery RPI i arduino.
Cziekawe czy by taki dział ruszył.

#gadzety-z-gadzetomania-pl:inteligentny-dom (https://forum.dobreprogramy.pl/c/gadzety-z-gadzetomania-pl/inteligentny-dom/ - „Dział 115, podkategoria 117”)

Czyli jest ale spolszczony i opuszczony jak pustynia :desert: :desert_island:

Też się zaczynam bawić arduino. Kupiłem 2x nano, kontrolery silników, analogowe czujniki wilgotności i będę budował system nawadniający do kwiatka :joy:
Tylko otwieranie nowych działów z tego powodu raczej mija się z celem. Małe zainteresowanie. Zresztą dedykowany dział Audio też nie bardzo byłby oblegany chyba.

Albo gównoburze pomiędzy @A​​p​ple​R​E​D / @w​a​s​a​b​i​1​0​8​4 / @d​a​ra​s2​8-8​2

Domyślam się, że chodzi o forum. Już od dość dawna myślałem nad kategoriami, jakie są tu dostępne i zauważyłem, że niektóre trochę zatrzymały się na dawnym pojmowaniu IT – komputer, laptop, oprogramowanie i już. Są oczywiście działy o smartfonach, czy „inteligentnym” domu, dodane stosunkowo niedawno, ale uważam, że na forum o nowych technologiach i informatyce jakby brakuje miejsca na pewne tematy.
Ot, właśnie np. audio czy ogólnie RTV, arduino, czy nawet choćby o retro-sprzęcie.
Dziś skomputeryzowane jest praktycznie wszystko; telewizor, lodówka, samochód, zegarek, wymieniać można długo.

Ale tworzenie osobnych działów dla każdej z tych rzeczy (i kolejnego dla ich oprogramowania) nie wydaje się dobrym pomysłem, bo jednak będą świecić pustkami, jak choćby istniejący dział, o którym pisał @krystian3w.

Sensowniejszym (przynajmniej mi) wydaje się stworzenie nowych (a raczej lekka modyfikacja) nazw i szerszego, bardziej pojemnego opisu dla danych istniejących kategorii.

Zastanawiają mnie też nazwy tych trzech fioletowych działów. Brzmią tak, jakby to nie było miejsce dla nas, a dla czytelników innych stron. I tak też są chyba przez większość traktowane…

Można porobić Audio, RTV, Agd itp. Ale nie zmieni to faktu,że ludzie już nie potrzebują tak pomocy.
Pozmieniało się. Stać nas na nowy sprzęt. Na serwis, na marudzenie w sklepie.
Pomimo tej „biedy” o której tak niektórzy głośno krzyczą, jesteśmy na ~24 miejscu na świecie z PKB, na świecie, w rankingu na 320 państw.

Widzisz, aż tak jak kiedyś, to na pewno już nie potrzebują, ale nadal wiedza na temat systemów (różnych), sprzętu czy problemów z nimi nie jest powszechna.
A oprócz tego (przynajmniej ja tak uważam) forum powinno służyć nie tylko pomocy, ale również zwykłym (naszym) rozmowom, dyskusji i przekazywaniu swoich pomysłów, doświadczeń czy np. wątpliwości.
Dlatego też zupełnie inaczej podchodzę do tzw. off-topów, gdzie kiedyś były ostro traktowane. A przecież w zwykłej rozmowie również pojawiają się dygresje.
No może w wątku, gdzieś ktoś potrzebuje pomocy i szuka rozwiązania to nadal nie jest wskazane, ale w dyskusjach ogólnych?
A wciskanie wszystkiego do dyskusji na różne tematy też nie jest dobre.
Pomyślę, pogadam, zobaczymy, może coś zmienimy. Ale na to musi być decyzja (albo zgoda) redakcji.
A zawołam @Docent @Snow_Rainy

1 polubienie

[quote=„Radek68, post:10, topic:648315”]
forum powinno służyć nie tylko pomocy, ale również zwykłym (naszym) rozmowom, dyskusji i przekazywaniu swoich pomysłów
To forum akurat służy do wszystkiego, Bo ludzie pouciekali z głównej. I ja
Normalne forum to są sprawy techniczne i pomoc.
Pytanie- odpowiedź -pomoc- nakierowanie

24 posty zostały podzielonye na nowy temat: Wydzielone z [Stworzenie kategorii Audio]

Pomysł na pewno jest wart przedyskutowania :slight_smile: Odezwę się po długim weekendzie, jeśli pozwolisz, to skonsultujemy razem tę sprawę :wink:

1 polubienie

Myliłem się ,myslalem że patola z trollowiskiem jest tylko na stronie głównej DP

2 polubienia

Owszem, ale bez porównania jest tego mniej, a dodatkowo w swoich ustawieniach masz opcję użytkownicy, gdzie możesz ignorować wpisy z kont, których nie chcesz widzieć. To na głównej też nie działa (bo nie ma).

1 polubienie

dziękuję- nie wiedziałem o tym :slight_smile:

ok- interesuje mnie dyskusja ewentulnie wymiana na dobry osprzęt min 20-40k
mój sprzęt to Classe Delta + Fostex Sigma +

chętnie wymienię się na dobre płytki ceramika z Pink Floyd lub Dire Straits mogę odsprzedać również wysokiej klasy okablawanie mono

zapraszam również na znających sie na montażu głośników oraz kolumn

Wydzieliłem off-topy, oraz chamskie i obraźliwe posty do PW.
Ostrzegam, że kolejna g.burza, a w szczególności obrażanie innych może skutkować czasową blokadą pisania.

2 polubienia