Stworzenie serwisu podobnego do kurnik.pl


(Maksymilian) #1

Ponieważ na serwisie www.kurnik.pl coraz częściej dochodzi do oszustw chcąc otworzyć konkurencyjny serwis co by było wymagane , jakie były by przewidywane koszta . Każdą z gier trzeba było by pisać od początku ? Czy istnieje jakaś firma która by tym mogła się zająć ? Gdzie można było by uzyskać więcej informacji na temat prowadzenia takiego serwisu oraz zarządzania nim ?


(Spam) #2

Jaką kwotę masz zamiar na to przeznaczyć?


(Irekxara) #3

pewnie kilkanaście tysięcy :wink:


(Maksymilian) #4

Chciałem sie zorientować orientacyjnie o kwotach jakiego rzędu wypadało by myśleć


(Marek Ciarkowski) #5

Moim zdaniem z 20 tyś nie wyjdziesz jeżeli wszystko ma być autorskie.


(Blotny) #6

ok. 500zł - dobre książki o Javie + serwer i jedziesz. Oni to sami tam robili, a wątpię, by firma zrobiła Ci taki serwis (skoro będzie przynosił zyski, to sami by zrobili).


(Spam) #7

plunio7 , chyba sobie żartujesz :confused:


(Airborn) #8

i robią przecież. są masy firm zajmujących się robieniem takich rzeczy, z tym, że zrobić serwis to dopiero wierzchołek góry sieciowej, masz serwis, teraz potrzebny serwer, osoba do administrowania serwerem (jak nie całą serwerownią) i koszty z jednorazowych stają się stałe


(Maksymilian) #9

Czyli obecnie 500 zł a ewentualnie jeżeli by się serwis rozrósł można by było dopiero się martwić o zmianę serwera , ale wówczas zyski z reklam też by mogły być jakieś być . Cieżko takie gry by było napisać ? , ewentualnie jak zabezpieczyć je przed programami do oszukiwania na kurniku które przechwytują planszę z grą ?


(Airborn) #10

500 to są nierealne zupełnie koszta, 20000 na start to raczej absolutne minimum (a sądzę, że i tak pewnie mocno zaniżone), zakładając oczywiście, że serwis ma być zrobiony przez kogoś kto ma chociaż znikome pojęcie o tym co robi, a programiści javy są ostatnio w cenie


(Blotny) #11

Te 500zł, to chodziło mi o książki dwie i mały dedyczek na miesiąc.


(Irekxara) #12

Maksymilian , za 500 zlotego to "dobra " stronę możesz tylko zamówić :stuck_out_tongue:

webmasterzy , graficy, i programiści cenią się w obecnej dobie kry..........:stuck_out_tongue: