Stworzenie sieci Domowej od podctaw (POMOCY!)


(Dusssia2710) #1

Witam:)

Mam dosyć duży problem i szukam porady:)

Mam w domu 3 komputery (2laptopy i jeden stacjonarny). Chciałabym by jakoś rozbudować internet tak aby każdy miał do niego dostęp. Ma obecnie Neostradę tp przewodowa (1 Mb)połączoną przez kabel USB z modemem i zastanawiam się czego użyć by wszystkie komputery miały dostęp do internetu? Przyznam ze jestem osobą początkującą i szczerze mówiąc się nie znam:) Słyszałam o ruterze bądź switch'u ale szczerze mówiąc nie wiem jak zrobić by wszystko zgrać:slight_smile: interesuje mnie także koszt samej instalacji oraz czy i jakie są koszty co miesięczne?


(model12) #2

Witam.Może być przydatne .

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d ... 11259.html


(Kpc21) #3

Router z modemem ADSL. Na przykład TP-Link TD-W8901G, Linksys WAG200G/WAG54G2.


(pysiu) #4

Prosta sprawa zakupujesz router z modemem do neo wzależności od modelu masz z możliwością rozdzielenia po kablu i bezprzewodowo :slight_smile:

opis przykładowy sieci na neo http://banita.pl/~pysiu/d-link/d-link%20neo.html


(Fts 92) #5

Kup router , dobry jest Linksys z tym ze pod Neostrade potrzebujesz modemu ADSL. Ja nie miałem problemów z jego konfiguracja.

Konfigurujesz go na kompie stacjonarnym ( modem od Neostrady nie bedzie ci juz potrzebny ale zostaw go na wszelki wypadek ). Podczas instalacji podajesz swoje dane ktore dostałas od nestrady ( nazwa uzytkownika, email uzytkownika, haslo ). Możesz tez zabezpieczyc siec hasłem. Nastepnie z pozycji laptów po kolei szukasz sieci, wybierasz połacz i już automatycznie będzie cię łączyło. Oczywscie mając router nie ma potrzeby właczania swojego PC jak by to bylo przy zwykłym połaczeniu przewodami. ; pp