Stworzenie slidera z paginacją


(janusz_pro) #1

Witam

W jaki sposób mogę zrobić slider z paginacją? Czy paginacja to po prostu strzałki?


(Fizyda) #2

Strzałki to nawigacja.

Są gotowe skrypty sliderów i możesz podpiąć je wykorzystać. Są nawet gotowe szablony sliderów gdzie masz już gotowy kod html i css z jego wyglądem.


(janusz_pro) #3

Czyli na chłopski rozum to każdy slider co ma więcej niż jeden obrazek ma paginację?


(Fizyda) #4

Nie to zależy od wyglądu slidera. Zazwyczaj slider ma paginację ze względu na użyteczność, np tutaj masz paginację w formie kropek: https://smartslider3.com/configure-slider-autoplay/, tutaj w formie miniatur: https://smartslider3.com/beautiful-wordpress-full-width-slider/, a tutaj nie masz wcale: https://smartslider3.com/lightbox-slider/.

Oczywiście nie jest to może typowa paginacja w postaci numerów slajdów, ale to dlatego, że slide mogą być zmieniane i nie zawsze pod nr 1 będzie ten sam slajd, dodatkowo mogą być wyświetlane w losowej kolejności. Taka paginacja ma jedynie za zadanie ułatwić nawigację po takim slajderze.
Generalnie to dopytałbym się osoby zlecające co ma na myśli przez paginację bo co człowiek to może innego przez to rozumieć. Słowo fajne, profesjonalne ale nie raz spotkałem się z tym, że ludzie w ogóle nie wiedzieli co oznacza, mniej więcej mieli jakieś wyobrażenie co to jest, ale sami nawet nie potrafili wytłumaczyć co.