Stworzenie strony internetowej z galerią zdjęć krajobrazów dla zysku


(janusz_pro) #1

Witam

 

Posiadam dużo zdjęć z lustrzanki krajobrazów i przyrody i teraz pytanie jak rozsądnie wykorzystać posiadane materiały by można na tym dodatkowo zarobić (oczywiście jeżeli wszystko się uda, będzie zainteresowanie itd.)

 

Czy może stworzenie strony internetowej z jakimś blogiem, galeriami zdjęć czy może coś zupełnie innego?

 

A jeżeli przypuśćmy bym został przy stworzeniu strony to dodawać znaki wodne by zdjęć nikt mi nie podkradł czy raczej znaki wodne na zdjęciach odstraszają gości?

Pozdrawiam


(lordjahu) #2

W internecie jest masa serwisów gdzie możesz wystawić swoje zdjęcia na sprzedaż. Tworzenie nie ma sensu, gdyż będziesz się musiał bawić w promocję.


(janusz_pro) #3

Rozumiem. Zarejestrowałem się na fotolia ale trochę obawiam się tego że przy rejestracji trzeba dać skan dowodu osobistego tym bardziej że nie mam pewności że zarobię tam chociażby 1zł. Czy istnieją serwisy bez potwierdzenia przy rejestracji tożsamości? Co innego jak już przychodzi wypłacić pieniądze to jakieś próbne przelewy czy skan, ale tak z samego początku to dla mnie trochę ryzykowne.


(lordjahu) #4

Sprawdź tutaj:

 

http://pl.depositphotos.com/

 

http://submit.shutterstock.com/

 

https://www.dreamstime.com/

 

http://www.bigstockphoto.com/pl/?refid=hjKtcV9nBk

 

http://pl.123rf.com/

 

 


(Basiamaj90) #5

znaki wodne są potrzebne bo inaczej ktoś ci może ukraść zdjęcia ze strony, możesz najwyżej napisać w profilu/.na stronie że oczywiście przy zakupie zdjęcia będą bez znaku, fotolia to średni pomysł, jeśli spojrzysz na cennik to zobaczysz że zarabia się tam grosze, a mnie też to podawanie danych odstarszyło


(Gufkas2) #6

Raczej postawiłbym na własną stronę :slight_smile: Chociaż tu trzeba też doliczyć kosztu jej wypozycjonowania, bo inaczej nie dotrzesz do potencjalnych klientów. Generalnie temat rzeka, ale zarobić się na tym coś pewnie da :slight_smile: