Stworzenie strony szkoły - od czego zacząć, pytania laika

(Patrollooss) #1

Witam. Muszę zrobić stronę naszej szkoły. Totalnie nie mam pojęcia o HTML-u. Stronka będzie średnio rozbudowana. Myślałem, czy nie skorzystać z jakiegoś programu, który poprowadzi mnie "za rączkę" :stuck_out_tongue: Ew. widziałem na różnych darmowych hostingach jakieś konfiguratory. Dodam, że strona będzie brała udział w konkursie (powiem tyle, że miałem do wyboru prezentację multimedialną,film lub stronę WWW :lol: ).

Pozdrawiam.

PS: mam od dziś licząc miesiąc na zrobienie tej stronki :slight_smile:

(Anddezr+Dobreprogramy Pl) #2

Skorzystaj z jakiegoś CMS'a np http://www.joomla.pl/ , http://pl.wikipedia.org/wiki/Por%C3%B3w ... C3%B3w_CMS

(bartek_m0) #3

Konfiguratory w darmowych hostingach są zwykle miernej jakości, więc już chyba nauka HTML + CSS daje lepsze efekty.

Jeżeli strona będzie brała udział w konkursie, polecam wykonanie napisów i przycisków generatorem ze strony www.cooltext.com

Jeżeli chodzi o naukę HTML, to polecam www.kurshtml.boo.pl

(Patrollooss) #4

A co sądzicie o tym: http://www.vgh.pl/index.php

?

(Drobok) #5

znając życie ta strona będzie służyć twojej szkole latami (chyba że zrobisz takie badziewie co się do neta nie będzie nadawać) jak u mnie w starej szkole gościu zrobił stronkę to zajeło mu to całe wakacje i jeszcze potem dopracowywał (pisał ją od podstaw ale efekt naprawdę dobry bo zna się na rzeczy)

a co do twojej stronki możesz spróbować ale znając życie twoja będzie taka sama jak sto innych stronek zrobionych na tym ...

(me@djohnsc) #6

Skorzystaj z jakiegoś CMS-a => Systemy Zarządzania Treścią (CMS) - kompendium wiedzy Polecam php fusion.

PS

Strony, porady dla Webmasterów

Spis darmowych hostingów

Zresztą dużo przydatnych linków znajdziesz w pierwszym linku do tematu :wink:

(Szkar44) #7

Witam pozdrawiam wszystkich oraz postaram się dać parę wskazówek:

Serwer nie darmowy bo darmowy to dobry do nauki :wink:

Grafika flash robi wrażenie...

Skrypt nie php Przemo bo strasznie obciąża serwer,raczej polecam phpBB3.04 :slight_smile:

(Patrollooss) #8

A jaki hosting byście polecili? Myślałem nad yoyo.pl i cba.pl.

A te systemy zarządzania treścią, który byłby lepszy dla początkującego; PHP-Fusion czy Joomla! ?

Przeglądając oferty, natrafiłem na taki hosting (http://www.vgh.pl),który od razu oparty jest na PHPfusion. Skorzystać z tego, czy lepiej założyć konto gdzieś indziej, i przez ftp wgrać pliki cms'a ?

(me@djohnsc) #9

Polecam bardziej php fusion. I najlepiej jak samemu wgrasz przez ftp, najnowszą wersję itd. a nie żeby od razu było wgrane

(Lord218) #10

Może skoro sam nic nie umiesz to zleć wykonanie strony komuś innemu. Jeśli nie całości to może chociaż szablonu?

(helios26) #11

WNHacker poradziłeś co nie co.

Ja też zaczynam się interesować i zaczynam czytać dużo tu i tam. Ale taka rada jak twoja podcina skrzydła to po co tu jesteś

żeby krytykować czyjeś prośby o pomoc, czy chcesz pomóc to pisz i radż a nie odsyłaj z niczym.

Jestem już na emeryturze i to dla ciebie pewnie też będzie coś nie tak?

(Lord218) #12

A właśnie że nie bo mi osobiście podoba się to że ludzie którzy właściwie nic już by nie musieli robić (tak czysto teoretycznie), ciągle czują pociąg do wiedzy i się doszkalają.

A co do mojego postu. Po prostu moim zdaniem nie uda mu się w ciągu miesiąca nauczyć tego na tyle żeby zbudować stronę od nowa. CMS-y też nic nie dadzą bo strony konkursowe powinny być autorskie.

(Pawelnr1) #13

A twoja szkoła nie ma własnego serwera? :o

A jesli masz założyć na wlasnym serwie to polecam 000webhost

(helios26) #14

Z tym miesiącem to masz rację mało czasu ja siedzę w tym już ok 4 m-cy i moja "twórczość" pozostawia jeszcze wiele bardzo wiele do dokonałości ba do jako takiego wyglądu który by mnie usatysfakcjonował w każdym razie żałuję że nie mogę pomóc Również masz rację że każda praca na komkurs powinna być autorska. Dzięki że doceniasz u innych pociąg do wiedzy.

(Lord218) #15

Nie ma za co dziękować. Wiedza to potęga, coś o tym wiem.

A tak apropo tego konkursu to można by przerobić na szybko jakiś gotowy szablon. Wstawić własna grafikę i ewentualnie zmienić układ strony itp.

W każdym bądź razie życzę powodzenia.

(helios26) #16

Też życzę temu młodemu człowiekowi powodzenia i wszystkim "forumianom"

(Patrollooss) #17

Dziękuję wszystkim za porady. W każdym razie, muszę się wziąć do nauki HTML'a. Przyda się nie tylko teraz :]

Pozdrawiam.

(helios26) #18

Mądra decyzja to Ci nie zginie.Warto poswięcić temu trochę czasu.