Stworzenie strony szkoły - od czego zacząć, pytania laika

Witam. Muszę zrobić stronę naszej szkoły. Totalnie nie mam pojęcia o HTML-u. Stronka będzie średnio rozbudowana. Myślałem, czy nie skorzystać z jakiegoś programu, który poprowadzi mnie “za rączkę” :stuck_out_tongue: Ew. widziałem na różnych darmowych hostingach jakieś konfiguratory. Dodam, że strona będzie brała udział w konkursie (powiem tyle, że miałem do wyboru prezentację multimedialną,film lub stronę WWW :lol: ).

Pozdrawiam.

PS: mam od dziś licząc miesiąc na zrobienie tej stronki :slight_smile:

Skorzystaj z jakiegoś CMS’a np http://www.joomla.pl/ , http://pl.wikipedia.org/wiki/Por%C3%B3w … C3%B3w_CMS

Konfiguratory w darmowych hostingach są zwykle miernej jakości, więc już chyba nauka HTML + CSS daje lepsze efekty.

Jeżeli strona będzie brała udział w konkursie, polecam wykonanie napisów i przycisków generatorem ze strony www.cooltext.com

Jeżeli chodzi o naukę HTML, to polecam www.kurshtml.boo.pl

A co sądzicie o tym: http://www.vgh.pl/index.php

?

znając życie ta strona będzie służyć twojej szkole latami (chyba że zrobisz takie badziewie co się do neta nie będzie nadawać) jak u mnie w starej szkole gościu zrobił stronkę to zajeło mu to całe wakacje i jeszcze potem dopracowywał (pisał ją od podstaw ale efekt naprawdę dobry bo zna się na rzeczy)

a co do twojej stronki możesz spróbować ale znając życie twoja będzie taka sama jak sto innych stronek zrobionych na tym …

Skorzystaj z jakiegoś CMS-a => Systemy Zarządzania Treścią (CMS) - kompendium wiedzy Polecam php fusion.

PS

Strony, porady dla Webmasterów

Spis darmowych hostingów

Zresztą dużo przydatnych linków znajdziesz w pierwszym linku do tematu :wink:

Witam pozdrawiam wszystkich oraz postaram się dać parę wskazówek:

Serwer nie darmowy bo darmowy to dobry do nauki :wink:

Grafika flash robi wrażenie…

Skrypt nie php Przemo bo strasznie obciąża serwer,raczej polecam phpBB3.04 :slight_smile:

A jaki hosting byście polecili? Myślałem nad yoyo.pl i cba.pl.

A te systemy zarządzania treścią, który byłby lepszy dla początkującego; PHP-Fusion czy Joomla! ?

Przeglądając oferty, natrafiłem na taki hosting (http://www.vgh.pl),który od razu oparty jest na PHPfusion. Skorzystać z tego, czy lepiej założyć konto gdzieś indziej, i przez ftp wgrać pliki cms’a ?

Polecam bardziej php fusion. I najlepiej jak samemu wgrasz przez ftp, najnowszą wersję itd. a nie żeby od razu było wgrane

Może skoro sam nic nie umiesz to zleć wykonanie strony komuś innemu. Jeśli nie całości to może chociaż szablonu?

WNHacker poradziłeś co nie co.

Ja też zaczynam się interesować i zaczynam czytać dużo tu i tam. Ale taka rada jak twoja podcina skrzydła to po co tu jesteś

żeby krytykować czyjeś prośby o pomoc, czy chcesz pomóc to pisz i radż a nie odsyłaj z niczym.

Jestem już na emeryturze i to dla ciebie pewnie też będzie coś nie tak?

A właśnie że nie bo mi osobiście podoba się to że ludzie którzy właściwie nic już by nie musieli robić (tak czysto teoretycznie), ciągle czują pociąg do wiedzy i się doszkalają.

A co do mojego postu. Po prostu moim zdaniem nie uda mu się w ciągu miesiąca nauczyć tego na tyle żeby zbudować stronę od nowa. CMS-y też nic nie dadzą bo strony konkursowe powinny być autorskie.

A twoja szkoła nie ma własnego serwera? :o

A jesli masz założyć na wlasnym serwie to polecam 000webhost

Z tym miesiącem to masz rację mało czasu ja siedzę w tym już ok 4 m-cy i moja “twórczość” pozostawia jeszcze wiele bardzo wiele do dokonałości ba do jako takiego wyglądu który by mnie usatysfakcjonował w każdym razie żałuję że nie mogę pomóc Również masz rację że każda praca na komkurs powinna być autorska. Dzięki że doceniasz u innych pociąg do wiedzy.

Nie ma za co dziękować. Wiedza to potęga, coś o tym wiem.

A tak apropo tego konkursu to można by przerobić na szybko jakiś gotowy szablon. Wstawić własna grafikę i ewentualnie zmienić układ strony itp.

W każdym bądź razie życzę powodzenia.

Też życzę temu młodemu człowiekowi powodzenia i wszystkim “forumianom”

Dziękuję wszystkim za porady. W każdym razie, muszę się wziąć do nauki HTML’a. Przyda się nie tylko teraz :]

Pozdrawiam.

Mądra decyzja to Ci nie zginie.Warto poswięcić temu trochę czasu.