Stworzenie sygnału wi-fi tam gdzie w ogóle go nie ma

Witam, mam router TP Link Mr3220 v2 i mieszkam w domu jednorodzinnym. Na parterze zasięg wi-fi jest OK, jednak u góry nie ma go w ogóle(beton i stalowe pręty w suficie), więc mam tam przeciągnięty kabel ethernet. Teraz potrzebuję tam wi-fi więc pomyślałem o repeaterze i stąd teraz mam pytanie.

Czy można kupić repeater i podłączyć go pod ten przeciągniętydo góry kabel ethernet tak aby on go przetworzył na sieć wi-fi? 

I jaki tani(50-60zł) repeater byście polecili?(nie zależy mi na mocy, ma obsługiwać tylko jeden pokój i mieć szybką transmisję)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

 

A może najzwyklejszy router który stworzy nową sieć ?

@rybak09 to znaczy? Internet jest mobilny z Play. 

[  TP Link Mr3220 v2] ---- ethernet ----- [nowy zwykły router DSL z WiFi] 

 

Jedyny problem jest taki, że masz 2 sieci WiFi, jedną na parter, a drugą na piętro. Czy to problem?

@hindus Nie, to nie problem. Czyli wystarczy kupić jakikolwiek zwykły router do np. neostrady, podpiąć pod niego kabel z mr3220 i wszystko będzie banglać?

Powinieneś kupić access point a nie router (chyba że router będzie tańszy). Ustawiasz takie samo szyfrowanie ssid i hasło na twoim starym i nowym urządzeniu dostępowym. Jeśli nowym będzie ap nie musisz robić nic ponad to. Jeśli kupisz router podłączasz się do portu lan, wyłączasz nat i dhcp.

Z neostrady router(aDSL) to nie bo w nim internet masz za kabla telefonicznego a potem rozdzielasz. 

Zwykły router xDSL np http://www.morele.net/router-edimax-802-11b-g-n-150mbps-router-1xwan-4xlan-wisp-wps-br-6228ns-v3-381583/

Na jednym porcie masz napis internet- do niego włożysz kabel LAN z pierwszego routera

Zło. Lepiej wyłączyć DHCP i wpiąć się przewodem w gniazdo nie oznaczone jako WAN/internet.

Generalnie to, co napisał @drobok. Zmieniłbym tylko kolejność w ostatnim zdaniu (wyłączasz DHCP i podłączasz do portu lan), bo inaczej możesz sobie mocno utrudnić zadanie.

Warto też pamiętać o sprawdzeniu kanału wifi na obu routerach i wybrać odległe od siebie o te 3 - 5 pozycji (jeśli w okolicy nie ma za dużego szumu z innych sieci) lub taki sam kanał. Z tego co pamiętam, oddalenie kanału o 1 tylko pogarsza sprawę, bo sieci wzajemnie się zakłócają.

Generalnie szerokość kanału dla standard_u_ g wynosi 20 MHz. Dla n jest to 20 lub 40 MHz. Odległość między środkami sąsiednich kanałów to bodaj 5 MHz. Efekt jest chyba oczywisty. (mowa tu oczywiście o paśmie 2,4 GHz)

Tak piszecie, że teraz to już nie wiem co kupić i aż boję się tego dotknąć. Chodziło mi raczej o rozwiązania proste typu plug&play :smiley:

“Takie rzeczy tylko w erze” :wink:

Uwagi:

  1. Nazwa sieci i hasło nie muszą być identyczne jak w twojej aktualnej sieci.
  2. Wyłączanie DHCP jest z reguły banalne: dla przykładu, w TP-Linku wchodzisz w zakładkę DHCP i zaznaczasz Disable przy DHCP Server
  3. Ustawianie trybu pracy AP również jest banalne. Dla przykładu, TP-Link TL-WA701ND obsługuje następujące (zakładka Wireless): (1)Access Point (2)Multi-SSID (3)Client (4)Repeater (5)Universal Repeater (6)Bridge with AP. Ciebie interesuje 1. i prawdopodobnie w ogóle nie będziesz musiał tego przestawiać.

 

Jeżeli w telewizorze umiesz ustawić kanały, to i z tym zadaniem sobie poradzisz.

Sorry, że odkopuję ale dopiero dzisiaj biorę się za montowanie całego zestawu.

Pytanie. Czy router Tp-link WR841N (stąd:http://www.euro.com.pl/routery/tp-link-tl-wr841n.bhtml#opis)) będzie się nadawał?

Szukałem podanego wyżej Edimaxa ale nigdzie nie ma, a WA701ND przekracza mój budżet na tą chwilę.

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc! 

I nie będzie działać. Mam Mr3420(MR3220 ale z dwoma antenami) i WR841N i po wyłączeniu DHCP nie hula :wink:

Generalnie nic nie trzeba tu ustawiać, wystarczy wpiąć kabel z MR3220(z LAN) do  WR841N(do WAN) i działa. Słowem, Plug&Play :wink:

Dla potomności,żeby, tak jak ja, nie traciła dwóch godzin na kombinowanie co jest nie tak :wink:

 Nie działa bo nie przeczytałeś mojej porady: