Stworzyć strone www?

Postanowiłem stwożyć dobrą strone internetową bo mam dosyć wchodzenia na republiki (http://www.onet.pl) i inne badziewie(http://www.stronygratis.pl). Jakiego programu użyć aby stwożyć strone www ktoś mi polecał WebSite X5 ale nie mogę pobrać nigdzie pełnej wersji tego programu. Tam podobno nie trzeba znać HTMLa bo on jest nie fajny :rofl:

Polecam Zajączek 4.1 :wink:

Heh powiem ci tak :smiley:

Do pisania stron możesz użyć każdego edytora tekstu

(Nawet zwykłego notatnika) tylko plik należy zapisać z roszerzeniem *htm

Ja używam zwykle NotePad

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … d+2007+2.5

Bardzo dobry program

A jego atutem jest to że jest :slight_smile: freeware :slight_smile:

Pozdrawiam

Nvu, EdHTML, pajączek (pełne wresje cześto w gazetach komputerowych były)

Sęk w tym, że wg. mnie używanie jakiegokolwiek edytora WYSIWYG to pomyłka. Do zrobienia strony wystarczy edytor tekstu oraz znajomość (X)HTML i CSS. Jeżeli chce się zacząć robienie stron to od tych dwóch technologii, a nie edytorów, które generują okropny pod każdym względem kod.

ale nie każdy może i potrzebuje odrazu robić wszystko w trybie tekstowym. a pozatym nawet jak robisz wszystko w trybie tekstowym to o wiele łatwiej jest korzystać z jakiegoś edytora html (bo wiele ułatwia) niż ze zwykłego notatnika. z darmowych programów można jeszcze polecić: HateML

pobaw sie CMS’ami

sosen86 poleciłeś mi EdHTML nie wiem o co w nim chodzi powinien być jakiś poradnik do tego co chce w nim zrobić :?: Szukam dalej

A sprawdziłeś klawisz F1 ? Może tam znajdziesz pomoc.

Są dobre edytory WYSIWYG , które generują dobry kod - ale kosztują krocie.

kratos91 , to że wykropkujesz jakiś wulgaryzm, nie zmienia sensu zdania. Za takie coś już nie jedna osoba zarobiła ostrzeżenie, a Ty jesteś następny.

Polecam extreme - fusion

Dzięki Areh za drugie ostrzeżenie teraz będe wiedział że nie trzeba wykropkować wylgaryzmów :painting:

Nie ma dobrych edytorów WySIWYG które tworzą dobry kod .Kto by kupywał takie programy skoro są drogie ,nie masz dostępu do niektórych funkcji( w niektórych nawet nie ma funkcji Wstawienia obiektu Flash ) .Lepiej naucz się podstaw a później jakoś to poleci .Polecam http://www.kurshtml.boo.pl ,wszystko masz wytłumaczone . W WYSIWYG krótka strona zajmuje około 50k ( chodzi mi o sam kod ) a gdybyś sam pisał około 5 kb

Pioter233 , są dobre edytory , generujące dobry kod :wink: . Odsyłasz mnie do kursu HTML , który bardzo dobrze znam. Inaczej to wygląda kiedy robisz dla kogoś strony , a inaczej jak masz dużo czasu żeby sobie dziergać kod w notatniku do strony domowej.

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, jeżeli ktoś robi dla mnie stronę, to liczę na to że przysiądzie i ją napisze porządnie, bo wyklikać to, za przeproszeniem, prawie każdy głupi potrafi i jak chce to niech sobie wyklika stronę domową.

No widzisz , każdy pracuje inaczej. Ja wyklikuje stronę , a później ew. poprawiam błędy i zbędny kod który mi wypluł edytor. Ogranicza to czas na klejenie kodu HTML. Oczywiście nie powierzę tego zadania marnemu edytorowi. :wink:

A można wiedzieć jakiemu? :]

Ze stajni Adobe :wink: , jednak są to bardzo kosztowne rozwiązania.

Jeśli znasz dobrze HTML stronę zrobisz w 0.5 - 2 h .A po co dajesz przykłady programów które kosztują po 200 $ skoro tutaj chodzi o stronę domową .

Pioter233 , ponieważ matiit chciał wiedzieć. :wink: Zresztą po co się wcinasz ? Chyba nikomu nie zaszkodzi , dowiedzieć się kilku dodatkowych informacji.