Styl hemingway personalizacja (Wordpress)

Witam.

 

  1. Jak personalizować styl hemingway? Chodzi mi o personalizacje nie w personalizacji wyglądu w kokpicie, ale taką bardziej “zaawansowaną”?

 

2)W stylu hemingway chce usunąć ten baner na banerze głównym.

 

  1. Nie opłaca się mieć jakiegoś gotowego stylu? Lepiej nie wiem kupić jakoś specjalnie tworzony? Chciałbym jakoś pozmieniać ten styl ale nie za bardzo łapie się na wordpressowej hierarchii. Są jakieś poradniki od tego?

 

  1. Zmiana kolorów to zapisane jest w klasach w pliku css. Zlokalizuj jakie widgety mają klasy i zmień w css kolory dla wybranych pozycji tekstu. Pamiętaj że jak w przyszłości dokonasz aktualizacji tego motywu to zmiany znikną bo zostaną nadpisane. Takie zmiany najlepiej jest robić przez stworzenie dziecka szablonu.

 

  1. A nie można go wyłączyć z poziomu szablonu?

 

Druga sprawa to w gąszczu plików php znajdź taki header.php i sprawdź czy nie ma tam sekcji slider. I usuń co trzeba.

 

Metoda druga jak wyłączyć slider bezinwazyjnie. Jak masz otwarty motyw w przeglądarce, to kliknij prawym klawiszem i wybierz: Pokaż źródło strony. Znajdź div odpowiadający za slider. Załóżmy że będzie on nazywał się <div id=“slider”> tu taj zawartość</div>

 

Wystarczy w pliku ze stylami css, odnaleźć styl o nazwie #slider i dopisać display: none; i tyle, odświeżysz stronę i sekcji slider nie ma.

Przepięknie. Zmodyfikowałem style.css i nie było tam slidera, było coś co się nazywa slider-inner

 

 

A może ktoś powiedzieć mi gdzie, w którym pliku jest zawartość dotycząca treści na stronie, chodzi mi o fizyczną treść litery. Mam w stylu jeden odnośnik, który chce po prostu wyłączyć <a href= (…).

Możesz też szukać w kodzie na skróty wchodząc w panel wordpresa w menu Wygląd -> Edytor i po prawej masz listę plików. Pozostaje tylko szukać. Trzeba zacząć od pliku header.php (Nagłówek).