Styl klasyczny ekranu logowania ala w2k w win xp

Witam, mam pytanie. Chodzi mi nie o zmiane ekranu logowania na ten ala w2k tylko na jego zmiane kolorów. Otoz po zmianie w rejestrze aby uruchamiał sie ten starszy ekran powitalny z logowaniem w dalszym ciągu mam tam te “ciepłe” kolory ;] da rady jakoś zrobić by były takie jak reszta powłoki czyt. oldskulowe szare odcienie? Za odpowiedzi z góry dzieki.

Zmień proszę rozmiar grafiki w podpisie do wielkości zgodnej z regulaminem.

Ladniej? :slight_smile: Prosze o pomoc z tym logowaniem jak ktos wie bylbym wdzieczny :wink:

Edytor rejestru i klucz HKEY_USERS.DEFAULT \Control Panel\ Colors.

Tutaj należy odnaleźć wpis Background jako wartość ciągu. Rodzaj koloru

wpisujemy w formacie RR GG BB, czyli:

Czerwony

FF

00

00

Zielony

00

00

FF

Żółty

FF

FF

00

Cyan

00

FF

FF

Magenta

FF

00

FF

Brązowy

A5

2A

2A

Biały

FF

FF

FF

Czarny

00

00

00

Troche dziwne, ja tam mam “0 78 152” i ramka okienka logowania jest ta niebieska taka oplywowa z xp. To co wpisac zeby byla taka jak reszta jak klasyczny win ?

Co masz i gdzie???

W miejscu w ktorym wskazałeś, w wartości Background.

Nie zrozumieliśmy się. Nie słyszałem o możliwości zmiany ramki ekranu logowania. Masz wpływ tylko na ustalenie koloru tła

Ok dzieki, bede jednak szukal dalej, moze jednak da sie zmienic ramke.

Tomek^

Otwórz Notatnik i wklej to:

Z menu Notatnika => Plik => Zapisz jako => Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki => Zapisz jako FIX.REG , klikasz na niego 2x i OK. Restart komputera. Bedziesz miał okno logowania w stylu klasycznym mimo ustawienia stylu Luna.

Jak chcesz przywrócić okienko logowania na styl Luny to uzywasz tego ponizszego fixa:

Wielkie dzieki :slight_smile: teraz jest o wiele lepiej :wink:

OTy - kosmos.

JNJN