Styl visty przerobić na XP

Witam.

Jak by tu przerobić styl Visty na XP bo jak wezmę komputer właściwości kompozycje

to mogę przerobić tylko na Win 2000 - trochę jeszcze nie bardzo a XP mi odpowiada. A chcę przerobić bo ten

program dwm.exe za dużo pamięci zżera - najwięcej. Posiadam Vista Home Premium.

A może ktoś wie jak obniżyć zużycie pamięci - bo na 2 GB ram zajmuje aż 750 MB - trochę

dużo zważywszy na to że nie mam uruchomionych żadnych programów no a przezroczystość

okienek to mi nie jest potrzebne - w końcu system służy do pracy a nie po to żeby się na niego lampić.

A i chciałem sobie zamienić Vistę na XP ale jak doczytałem to legalnie Downgrade mogę użyć z

droższych wersji Visty do XP Professionala.

Pozdrawiam.

nie do końca komputer słórzy do pracy. Może dla niektórych ale wiele osób ma komputer do rozrywki. Jak chcesz to moge zrobić ci styl do window blinds który wygląda jak xp, ale ten window blinds zżera dużo ramu.

Użyj do tego programu VistaGlazz - aby włączyć funkcję używania niecertyfikowanych styli w Vista a następnie ściągnij styl Royale z dowolnej stronki np. guimods.com. Każda taka modyfikacja jest ryzykowna więc bardzo uważaj.

Co do zmniejszenia użycia ramu to najłatwiej wyłączyć niepotrzebne usługi systemowe, programy z autostartu itp.

Jeżeli chodzi o downgrade to masz rację, tu niestety posiadacze “tańszych” wersji Win Vista nie mają takiej możliwości, sam bym zmienił Vistę Premium ale no cuż…

Dodam jeszcze, że gdy Vista zużywa 750 RAMu a program potrzebuje więcej do Vista odda ten RAM, potrafi się ograniczyć do 300 nawet…

U mnie dwm.exe zajmuje chyba 13MB jeśli dobrze to odczytuje :stuck_out_tongue: A cały system zajmuje około 0,8GB

87937806uf7.th.jpg 77978100mh5.th.jpg

A dodam, że mam Viste Ultimate x64 :wink: więc u ciebie coś się skopało…

U mnie dwm.exe zajmuje powyżej 50MB ale i tak mi to nie przeszkadza, a system przekracza czasami 600MB zużycia pliku stronicowania czyli około 300 MB RAM’u

To dwm.exe u mnie ciągnie 120 KB, chyba że źle coś interpretuję.

41723dmw.png

:wink:

Sam system bez obciążenia to jakieś 250 MB RAM

Blackmaul to jest nie możliwe żeby system Vista zajmował zaledwie 250 MB RAM, ja na najbardziej oszczędnym profilu wyciągam ok 370 MB, nie da się uzyskać systemu który by poprawnie obsługiwał sieć i zarazem był stabilny.

U mnie vista zajmuje 860MB a dwm.exe 37MB i ty się martwisz. Blackmaul chyba coś ci z systemem nie gra :smiley: .

Jest to możliwe że może zajmować vista 250RAM. Ja zrobiłem optymalizację visty i przy 512RAM mam wolne jeszcze połowę.

Sam RAM to ok, ale cała Vista czyli (RAM + to co jest w swap) nie może ci tyle zajmować. Ja mam wszystko przechowywane w RAM i mam ok. 370 tuż po uruchomieniu. Coś ktoś mi tu ściemnia :shock:

chłopcy to wklejcie zrzuty z menadżera zadań ;-), oraz otwartym Explorerem (Mój komputer).