Style.css dla każdej podstrony

Cześć,

mam dość laickie pytanie. Jak zrobić, by plik style.css umieszczony w folderze /css/ działał na każdej podstronie?

 

index.html działa bez problemu, gdyż umieszczony jest w głównym katalogu na serwerze, ale mam kilka podstron, które znajdują się w katalogach, jak /page/strona2.html i chciałbym, aby one też czerpały style z katalogu /css/.

 

Sądzę, że na odpowiedź na tak banalne pytanie nie będę musiał czekać długo, więc z góry dzięki za pomoc!

A jaką scieżkę do tego pliku css podajesz? Masz dwie możliwości: absolutny albo relatywny URL.

Witam.

 

Zdecyduj, w jaki sposób chcesz odwoływać się do plików względnie/bezwzględnie. Odeślę Cię tutaji na pewno ogarniesz sprawę. Jakby nie czytało zdjęć sprawdź np. wadliwą ścieżkę w firebugu.

Dla pliku " /index.html" będzie to ścieżka " ./css/style.css".

 

Dla pliku “/page/strona2.html” będzie to ścieżka " …/…/css/style.css".

 

 

Za pomocą “…/” cofasz się do katalogu nadrzędnego, a użycie “./” to po prostu pozostanie na tym samym poziomie w hierarchii katalogów. Takie rozwiązanie jak cofanie się do katalogu wyżej nie ma sensu, gdy w stylu CSS odwołujemy się np. do obrazków, gdyż będą one odszukiwane względem pliku w którym zdefiniowaliśmy CSS a nie względem pliku style.css.

wujitsu.pl

Zauważ że sposób podany przez Ciebie nie zadziała na stronie która nie znajduje się w katalogu najwyższego rzędu, dla przykładu na stronie /page/strona2.html.

 

Całkowicie błędna odpowiedź. Href ma wyglądać tak: “hxxp://moja-domena.pl/css/style.css”, czyli pełna, bezwzględna ścieżka do pliku.

 

 

Doprawdy ? :puppydogeyes:

 

 

:hahaha:

Sorry, że nie jestem tak ynteligentny jak Ty, ale nie czaję pytania.