Style do podstron

Witam.

Na początek zaznaczę, że php/css dopiero się uczę, a mianowicie robię sobie pierwszą w życiu stronkę i jestem samoukiem, więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż zrobiłam css z myślą o stronie głównej i on automatycznie wyświetla się na wszystkich podstronach, co nie jest mi na rękę, bo np w rejestracji chciałabym, by wyglądało to inaczej.

Jak mam dodać inny plik css do podstron?

Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie :wink:

trochę za mało danych.

  1. Style jest w kodzie strony czy w osobnym pliku?

  2. Każda podstrona to osobny plik?

Ogólnie ujmując:

Strony powinny wyglądać podobnie. Z punktu użyteczności strony nie powinno się robić np na stronie głównej menu u góry, a na podstronie po prawej stronie.

Nie wiem jakie dokładnie różnice chcesz uzyskać, ale można stworzyć wiele klas (reguł css) w jednym pliku i korzystać z nich w kolejnych podstronach. Oczywiście można zawsze nadpisywać reguły np zwiększając wagę reguły lub stosując stylowanie inline.

Każda podstrona jest w osobnym pliku, style to także osobny plik. Różnice są kosmetyczne, czyli przesunięcie testu, bądź np pól podczas rejestracji.

Możesz napisać coś więcej o klasach css?

Nie chciałbym powtarzać to jakiegoś kursu z css. Może łatwiej będzie jeśli pokażesz kod strony i tu na forum podpowiemy co można zrobić lepiej, ewentualnie poprawimy jakieś błędy.