Style + napis gradiant animacja

no wiec tak : mam napis robie z tym gradiantem i daje do image ready i jest animacja gradiantem i wszystko blszyczy ale jak daje style na ten napis i chce zrobic to samo to nie wychodzi poniewaz po nacisnieciu ctrl+g czyli gradiant dzialajacy tylko na warstwe ponizej czyli ten napis ze stylem jakims jest niewidoczny :open_mouth: czy to oznacza ze ta fajna animacje mozna robic tylko na napisy bez styli ? normalnioe pokolorowane ?

zobacz czy między warstwą z napisem i gradientem nie ma przypadkiem pustej warstwy lub czy nie wyodrębniłeś na nowe warstwy styli

nie nie mam tam nic … po prostu daje zeby ten gradiant byl tylko na tej warstwie z tym napisem ze stylem i on znika :open_mouth: a z normalnym napisame bez stylu wszystko wypas … nie rozumiem :confused:

przetestuj to i sprawdz moze po prostu sie nie da ?

naciśnij na warstwie z napisem CTRL+G, to spowoduje utworzenie grupy. Potem na tej grupie (w oknie Layers) dla pewności PPM -> Rasterize. Powinno pomódz.

gdy nacisne na warstwe z textem rasterize to spowoduje polaczenie tego textu z tlem i potem nie bede mogl dac ctgrl+g na gradiencie popniewaz niczego to nie zmieni bo bedzie sie odnosil do calego tla anie textu

nie rozumiem tego … jak gradient jest na caly obrazek i przechodszi przez text ze stylem to gradient pokryrwa text a jak daje zeby pokrywal tylko text to nie widac … o co moze chodzic ?

moja pomyłka, sorry, ctrl+g to grupowanie z poprz. warstwą

na warstwie z napisem zamiast Ctrl+G zrób PPM -> Group into new smart objecdt

wtedy tylko ta warstwa utworzy grupę

nie ma czegos takiego =p 7.0 wersja ?

a co masz jak klikniesz PPM?

propetries layer

blending options

duplicate layer

delete layer

rasterize

copy

paste

i tam jakies typu paste

wybiesz RASTERIZE, na 100% pomoże

jak nie, to musiałeś coś całkiem poknocić…

moglbys napisac tutka ?o oczywiscie najpeirw sprawdz czy tobie wychodzi bo ja robier all good i nic ;O

tutek przecież już jest… tam na napisie też użyłem styli - dodany jest obrys - i wszystko działa… jaką masz wersję ps?

juz pisalem ze 7.0 =p ja robie dokladnie tak jakl na tutku tylko uzywam ctrl+g a nie alt+g bo zle jest napisane ale dziala mi na normlany ma na ze stylem sie nie odbija :open_mouth:

powinno być alt+g, dobrze jest. Ctrl+g to grupowanie warstw, a alt+g to wyświetlanie danej warstwy jedynie na masce warstwy poprzedniej

Update : 28.03.2006 (Wto) 19:08

chodzi oczywiście o prawy alt+g

alt+g prawy to to samo co ctr|+g u mnie :stuck_out_tongue: i tez nie dziala :confused:

mylisz się, to jest całkiem coś innego…

to sprubój lewy alt+g

Złączono Posta : 28.03.2006 (Wto) 20:28

po naciśnięciu kombinacji klawiszy przy warstwie powinna się pojawić taka mała strzałeczka

boze zrobilem to inaczej … u mnie toto samo swoja droga :stuck_out_tongue: nie wiem co jest ale tak… najpeirw dalem gradient potem styl a nie na odwrot :stuck_out_tongue: i wyszlo thx za pomoc :stuck_out_tongue_winking_eye: chodzi chyba oto ze na niektorych niemozna