Stylizowanie zdjęć na stare, wypłowiałych


(stanek.94) #1

Witam! Czy wie ktoś może jak można nowe zdjecie przerobić np. Photoshopem żeby wyglądało na takie stare, wypłowiałe, tak jak te:


(Starchris) #2

Poszukaj w internecie pod hasłem postarzanie zdjęć. Jest od groma tematów jak to zrobić.


(pstrowsky) #3

Balans kolorów w Gimpie + warstwa z szumem i gotowe :slight_smile: Możesz jeszcze dorzucić warstwę zakolorowaną na jeden kolor żeby uzyskać jakąś dominantę barwną. Pamiętaj żeby pobawić się trochę przenikaniem warstw w celu uzyskania odpowiedniego efektu.

Możliwości jest cała masa, są również odpowiednie skrypty naśladujące konkretne filmy z różnych rodzajów aparatów fotograficznych, plamy, uszkodzenia itp ale robiąc to samemu będziesz miał większą kontrolę nad efektami. Można w ten sposób w 5 minut uzyskać ręcznie każdy efekt jaki jest uzyskiwany za pomocą programu Instagram.

Dla przykładu:

LOMO skrypt: http://registry.gimp.org/node/7870

Inne skrypty: https://sites.google.com/site/elsamuko/gimp

Nie wiem tylko czy działają one z nowym Gimpem 2.8.x ale to sobie sprawdzisz sam. W razie czego trzeba poszukać nowszych wersji w repozytorium wtyczek: http://registry.gimp.org/


(Dlabf6) #4

Takie efekty zawiera darmowy PhotoScape Posiada kilkadziesiąt filtrów dla starych klisz takich producentów np.Agfa, Velvia, Provia.