Stypendium socjalne inne niż oferuje uczelnia?

Witam,

Czy może ktoś z was zna jakieś studenckie stypendium socjalne ale inne niż proponuje uczelnia? Może z jakiejś funadcji, zrzeszenia, stowarzyszenia itp. Od razu powiem, że nie kwalifikuje się na stypendia dla studentów z małych miejscowości i wsi, całe życie mieszkam w Łodzi. Proszę o pomoc

Jedna z uczelni prywatnych oferowała takie coś, przynajmniej w Poznaniu. Pozostałe pewnie też.

Nie słyszałem o stypendiach dla ludzi ze wsi. Ok 2 lata temu warunkiem był dochód nie wyższy trochę ponad 500 zł na osobę lub częściowa niepełnosprawność.

Stypendia to 100, 200 lub 400 zł miesięcznie.

Uczelnia powinna oferować stypendia socjalne. Nie wiem jak na innych uczelniach, ale na UJ maksymalny dochód na jedną osobę w rodzinie nie może przekraczać około 782 zł. Do tego dla osób, które takie socjalne dostają mogą być przewidziane dodatki ( np. na jedzenie czy dopłata do mieszkania/akademika - to drugie jest akurat u mnie). Kwota socjalnego z tego co wiem mogła wynosić nawet około 700 zł ( przynajmniej z dodatkiem na mieszkanie ), ale to już indywidualnie ustala uczelnia.