Stypendium socjalne inne niż oferuje uczelnia?

(Zefiroman) #1

Witam,

Czy może ktoś z was zna jakieś studenckie stypendium socjalne ale inne niż proponuje uczelnia? Może z jakiejś funadcji, zrzeszenia, stowarzyszenia itp. Od razu powiem, że nie kwalifikuje się na stypendia dla studentów z małych miejscowości i wsi, całe życie mieszkam w Łodzi. Proszę o pomoc

(ra-v) #2

Jedna z uczelni prywatnych oferowała takie coś, przynajmniej w Poznaniu. Pozostałe pewnie też.

Nie słyszałem o stypendiach dla ludzi ze wsi. Ok 2 lata temu warunkiem był dochód nie wyższy trochę ponad 500 zł na osobę lub częściowa niepełnosprawność.

Stypendia to 100, 200 lub 400 zł miesięcznie.

(Damian Kasperczyk) #3

Uczelnia powinna oferować stypendia socjalne. Nie wiem jak na innych uczelniach, ale na UJ maksymalny dochód na jedną osobę w rodzinie nie może przekraczać około 782 zł. Do tego dla osób, które takie socjalne dostają mogą być przewidziane dodatki ( np. na jedzenie czy dopłata do mieszkania/akademika - to drugie jest akurat u mnie). Kwota socjalnego z tego co wiem mogła wynosić nawet około 700 zł ( przynajmniej z dodatkiem na mieszkanie ), ale to już indywidualnie ustala uczelnia.