Stypendium socjalne (studia)jak dostać?

Mam pytanie,ponieważ chciałbym ubiegać się o stypendium socjalne,jednak nie wiem jakie dokumenty złożyć i czy takie stypendium ciężko dostać?.Jestem tegorocznym maturzystą i już nie długo będę studiował na pierwszym roku w prywatnej uczelni-dlatego bardzo to stypendium by się przydało. Jakie są wymagania otrzymania stypendiów?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Tu masz ogólnie:

http://www.studia.korba.pl/podania/pomo … 0,art.html

Tu masz jak to wygląda na politechnice:

http://www.polibuda.info/art1975

Podanie z tego co pamiętam składa się do końca października ewentualnie terminu wyznaczonego przez uczelnię, przede wszystkim najważniejsze jest zacząć się już ubiegać o wykaz dochodów z Urzędu Skarobowego za rok poprzedni, wg tego komisja będzie decydowała czy łapiesz się w kryterium, czyli czy twoje dochody są na tyle niskie aby dostać stypendium. Decyzja pozytywna zależy od różnych czynników, nawet jeśli się łapiesz w progu dochodów, zainteresowanych może być tyle, że nie każdy może je dostać a pamiętam, że jednego roku było tyle chętnych, że jak rozłożyli stypednium na wszystkich to ledwo 150zł miesięcznie dostawałem, max. otzrymywałem 300zł/miesiąc. Oprócz tego możesz się również starać o dopłatę za dojazd/stancję (musisz mieć umowę najmu) itp. Ważna jest również ilość osób zamieszkała w gospodarstwie, w którym mieszkasz, dochód każdego mieszkańca jest również brany pod uwage i decyduje o przyznaniu stypendium, czyli jeśli mieszkasz z rodzicami i na przykład rozdeństwem, które osiąga dochody i są oni zameldowani w tym samym domu co Ty, ich dochód może zawyżyć dochód całkowity i przekroczy tym samym próg minimalnego dochodu.

Dodam, że od któregoś tam roku, starać się o stypendium mogą również osoby na studiach zaocznych, wcześniej stypednium otrzymywały tylko osoby na studiach dziennych.

Pozdrawiam!