Sub głośników Logitech x-530 "pierdzi" czy można t

Witam tak jak w temacie, w tubie w ogóle nie ma bassu, tylko nieprzyjemny dźwięk. Czy można go jakoś w środku z tuningować np. wypchać gąbką (jeśli tak to gdzie ją zdobyć?). Rozkręcałem go i gąbka jest tylko na przewodach, gdy jest włączona muzyka i otworze go, “pierdzenie” jest głośniejsze. Kiedyś czytałem taki artykuł, gdzieś jakiś koleś kupił jakiś tanie creativy i właśnie wkładał gąbkę do środka. Proszę o pomoc, najlepiej jak najszybciej bo nie wiem ile jeszcze będę miał łącze :?.

Pozdrawiam,

matisto

… a tak z ciekawości zapytam - mam model X-230 (2.1) - i nie mam możliwości osobnego podłączenia do karty dźwiękowej, a jak jest w “x-530”?

Może to wina złej konfiguracji programu, systemu dźwięku, za słaba karta dźwiękowa, może pomogą inne sterowniki albo zmiana systemu na linux …

Zanim będziesz wykładał gąbką to może zmień lokalizację basowego, tak by pochodzący zeń dźwięk odbijawszy się od przedmiotów nie nakładał na siebie…

Moje nie pierdzą a na audigy2 zs mam miękki przyjemny bass.

Miałem x-530 ale nie rozumiem za bardzo Twojego pytania. Możesz sprecyzowac. W x-530 masz 3 Jack-i oznaczone kolorami i to wszystko.

Co do Suba to u mnie było wszystko wporządku. Żadnych nieprzyjemnych dzwięków. Może masz coś uszkodzone??

Nie było pytania - z rozpędu pomyliły mi się nazwy głośników.

Przepraszam za zamieszanie. :slight_smile:

Na początku, głośniczki działały super. Po 2 miesiącach zaczęły wydobywać te dźwięki. Owszem, muzyki słuchałem b. głośno :P. Zastanawiam się czy może nie odciąć głośnika od suba. Z gąbką chciałem tylko spróbować, ale w kilku sklepach chemicznym, ogrodniczych nie mają. Tylko na metry, paski, ale to mnie nie urządzało. Raczej nic się nie odbija, stały w różnych miejscach i nic. Coś musi być chyba z tym głośnikiem od tuby ://.

To charczy głośnik od subbofera.Mam to samo z moimi głośnikami.Tylko z moimi stało się to po roku głośnego(100% możliwości) słuchania :lol:

Przy niskich rokowych tonach tak u mnie charczy ale trzeba dobrze sie wsłuchać i stać blisko basu.

Pomoże wymiana głośnika od subbpfera.

Głośnik odcięty, zna ktoś cenę takiego głośniczka do suba (logitech x-530) nie chcę zbyt dużo wydawać. Proszę o jakieś konkretne info. Na głośniczku jest napis LOGITECH czyli firmowy, jakiś tani zamiennik? Pozdrawiam i proszę po raz kolejny o pomoc :).

Allegro. On ma 25W RMS bodajże 8 OHM. Ale skąd wiesz że to głośnik :o Głośniki bardzo rzadko się psują. Prędzej stawiał bym na wzmacniacz w zestawie.

On charczy bardzo, jakby coś w nim latało przy muzyce. Reszta głośników działa ok, bez basu bo bez basu, ale czyściutko. Rozumiem, że tam są kanały. Przed zakupem co radzisz żebym sprawdził i jak? I jak ściągnąć tą siatkę i obramowanie? to mi blokuje dostęp do śrub a nie chcę ułamać :? . Pozdrawiam

Gra warta świeczki. :? Nie masz przypadkiem na nie gwarancji??(2lata) Co do tej metalowej kratki to wydaje mi się że jest jakoś przyklejona :? Sprawdzic najlepiej zamieniając głośnik. Skoro udało Ci się wyjąc płytkę ze wzmacniaczem to odlutuj przewody od głośnika basowego zaznaczając sobie gdzie jest + a gdzie-. i przylutuj inny basik. Wiadomo jeżeli będzie ok to głośnik sam w sobie jest trafiony. Ja nadal stawiam na wzmacniacz a nie na sam głośnik. Jeżeli jednak sam w sobie głośnik jest uszkodzony to potem będziemy sie zastanawiac co z tą kratką. Mam te głośniki w drugim pokoju więc nie ma problemu. Służę pomocą. :smiley: