Sub głośników Logitech x-530 "pierdzi" czy można t

(matisto) #1

Witam tak jak w temacie, w tubie w ogóle nie ma bassu, tylko nieprzyjemny dźwięk. Czy można go jakoś w środku z tuningować np. wypchać gąbką (jeśli tak to gdzie ją zdobyć?). Rozkręcałem go i gąbka jest tylko na przewodach, gdy jest włączona muzyka i otworze go, "pierdzenie" jest głośniejsze. Kiedyś czytałem taki artykuł, gdzieś jakiś koleś kupił jakiś tanie creativy i właśnie wkładał gąbkę do środka. Proszę o pomoc, najlepiej jak najszybciej bo nie wiem ile jeszcze będę miał łącze :?.

Pozdrawiam,

matisto

(Numer_inaczej) #2

... a tak z ciekawości zapytam - mam model X-230 (2.1) - i nie mam możliwości osobnego podłączenia do karty dźwiękowej, a jak jest w "x-530"?

Może to wina złej konfiguracji programu, systemu dźwięku, za słaba karta dźwiękowa, może pomogą inne sterowniki albo zmiana systemu na linux ....

Zanim będziesz wykładał gąbką to może zmień lokalizację basowego, tak by pochodzący zeń dźwięk odbijawszy się od przedmiotów nie nakładał na siebie...

Moje nie pierdzą a na audigy2 zs mam miękki przyjemny bass.

(enjoypoznan) #3

Miałem x-530 ale nie rozumiem za bardzo Twojego pytania. Możesz sprecyzowac. W x-530 masz 3 Jack-i oznaczone kolorami i to wszystko.

Co do Suba to u mnie było wszystko wporządku. Żadnych nieprzyjemnych dzwięków. Może masz coś uszkodzone??

(Numer_inaczej) #4

Nie było pytania - z rozpędu pomyliły mi się nazwy głośników.

Przepraszam za zamieszanie. :slight_smile:

(matisto) #5

Na początku, głośniczki działały super. Po 2 miesiącach zaczęły wydobywać te dźwięki. Owszem, muzyki słuchałem b. głośno :P. Zastanawiam się czy może nie odciąć głośnika od suba. Z gąbką chciałem tylko spróbować, ale w kilku sklepach chemicznym, ogrodniczych nie mają. Tylko na metry, paski, ale to mnie nie urządzało. Raczej nic się nie odbija, stały w różnych miejscach i nic. Coś musi być chyba z tym głośnikiem od tuby ://.

(D@widoS) #6

To charczy głośnik od subbofera.Mam to samo z moimi głośnikami.Tylko z moimi stało się to po roku głośnego(100% możliwości) słuchania :lol:

Przy niskich rokowych tonach tak u mnie charczy ale trzeba dobrze sie wsłuchać i stać blisko basu.

Pomoże wymiana głośnika od subbpfera.

(matisto) #7

Głośnik odcięty, zna ktoś cenę takiego głośniczka do suba (logitech x-530) nie chcę zbyt dużo wydawać. Proszę o jakieś konkretne info. Na głośniczku jest napis LOGITECH czyli firmowy, jakiś tani zamiennik? Pozdrawiam i proszę po raz kolejny o pomoc :).

(enjoypoznan) #8

Allegro. On ma 25W RMS bodajże 8 OHM. Ale skąd wiesz że to głośnik :o Głośniki bardzo rzadko się psują. Prędzej stawiał bym na wzmacniacz w zestawie.

(matisto) #9

On charczy bardzo, jakby coś w nim latało przy muzyce. Reszta głośników działa ok, bez basu bo bez basu, ale czyściutko. Rozumiem, że tam są kanały. Przed zakupem co radzisz żebym sprawdził i jak? I jak ściągnąć tą siatkę i obramowanie? to mi blokuje dostęp do śrub a nie chcę ułamać :? . Pozdrawiam

(enjoypoznan) #10

Gra warta świeczki. :? Nie masz przypadkiem na nie gwarancji??(2lata) Co do tej metalowej kratki to wydaje mi się że jest jakoś przyklejona :? Sprawdzic najlepiej zamieniając głośnik. Skoro udało Ci się wyjąc płytkę ze wzmacniaczem to odlutuj przewody od głośnika basowego zaznaczając sobie gdzie jest + a gdzie-. i przylutuj inny basik. Wiadomo jeżeli będzie ok to głośnik sam w sobie jest trafiony. Ja nadal stawiam na wzmacniacz a nie na sam głośnik. Jeżeli jednak sam w sobie głośnik jest uszkodzony to potem będziemy sie zastanawiac co z tą kratką. Mam te głośniki w drugim pokoju więc nie ma problemu. Służę pomocą. :smiley: