SubEdit - Klasa niezarejestrowana (WMV, ASF)

Witam.

Podczas uruchamiania plikow “wmv” i “asf” SubEditem 4066 otrzymuje komunikat: “Klasa niezarejestrowana. AviTag: wmv” lub “Klasa niezarejestrowana. AviTag: asf”.

Uruchomienie tych samych plikow w programach: Best Player 2,04 ; Windows Media Player 11 ; Media Player Classic Homecinema 1,1,796,0 konczy sie powodzeniem i wszystko dziala jak nalezy - filmy wyswietlane sa bez zadnych problemow …

Korzystam z kodekow CCCP (2008-09-21), identyczny problem pojawia sie przy wykorzystaniu kodekow K-Lite Codec Pack (niezaleznie od wersji kodekow i wybranych opcji instalacji).

Ten sam problem stwarza SubEdit na Viscie Business 32-bit na innym komputerze (uzywam Visty Ultimate SP1 64-bit).

  1. Pierwsza moja mysl - brakuje kodekow.

Gdyby jednak tak bylo, pliki nie bylyby otwierane w pozostalych programach (wymienione WMP 11, Best Player 2,04 , Media Player Classic …).

Rada w stylu “sprobuj innych kodekow” nie jest tu wiec rozwiazaniem.

  1. Druga mysl - niezgodnosc SubEdita z Vista.

Inne formaty dzialaja jak nalezy, avi czy mpg wyswietlane sa bez problemow - Vista i niezgodnosc SubEdita z nia nie jest wiec chyba przyczyna bledu.

Zainstalowalem SubEdit-a, nastepnie SubEdit Vista patch. Uruchamiany jest z uprawnieniami administratora (probowalem rowniez uruchamiania w trybie zgodnosci z XP). Wylaczylem kompozycje pulpitu.

Bez efektow.

Ma ktos pomysl co nalezy zrobic?

Nie chce zmieniac SubEdita na inny odtwarzacz (odpowiada mi bardzo kilka jego funkcji, szczegolnie dostosowywanie fps napisow przez wskazanie pierwszego i ostatniego dialogu w filmie).

Nie chce tez zmieniac wersji SubEdita (aktualna aktualizowana byla i tak rok temu).

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Też miałem ten problem sciągnąłem to i pomogło łap http://odsiebie.com/pokaz/1080854—a549.html :):slight_smile:

Musisz zainstolować ponownie ten kodeck dekodujący wmv Pod viste zgodny z twoją wersją systemu i windows media player Na wmv Powinno pomóc a na drugi format nie mam pojęcia

Dzieki za odpowiedz.

Mam jednak watpliwosci - dlaczego inne programy korzystajac z dostepnych w systemie kodekow odtwarzaja wmv i asf bez najmniejszych problemow (w koncu SubEdit jest tylko nakladka na Windows Media Player i powinien z tego samego kodeka korzystac, wyswietlajac filmik jak nalezy).

Gdyby brakowalo odpowiedniego kodeka - filmik nie bylby wyswietlany w ogole przez Windows Media Player 11 (a ten radzi sobie z nim bez klopotow).

Myslalem przez chwile o problemach z licencja (bo WMP czasami sciaga je z Internetu), ale to raczej mylny strzal - Best Player radzi sobie tu bez problemow, a jeden z filmikow testowych to konwertowany przez Picase na wmv moj filmik w formacie avi (wiec nie jest zabezpieczany).

W tej chwili pracuje na swiezutkim systemie, nie ma mowy o zamieszaniu w kodekach, uzywalem tylko CCCP. Poprzednio uzywalem K-Lite i sprawa wygladala identycznie.

Moze inne pomysly :slight_smile: ?

Witam,

mam system Windows 7 i miałem zarówno problem z vplayer -em, którego używam od wielu lat i chcę używać go jak najdłużej się da:

"access violation at address 006FADCB in module “Vplayer.exe…”

jak i subedit playerem:

“Klasa niezarejestrowana”.

Problemy oba rozwiązało zainstalowanie programiku: SubEdit-VistaWMPPatch.exe (pójdzie też pod Windows 7), dostępnego na poniższym linku:

http://matinf.pcz.pl/~subedit/download/ … ppatch.exe

Podczas instalacji może się pojawić problem, należy kliknąć “ignoruj”.

Pozdrawiam.

witam mam podobny problem robiłem wszystko jak w opisie podczas instalowania programu Subedit Player i cały czas pojawia mi się komunikat ze klasa niezarejestrowana a jak będzie włączony WMP w funkcjach to znowuż problem mam inny jest dźwięk a niema obrazu pomimo zainstalowanych kodeków czy to K-lite czy cccp czy ffdshow a jeszcze 3 dni temu zanim padł mi dysk i zanim kopiłem nowy wszystko chodziło w porządku na win 7 a teraz nie chce w ogóle działać pomóżcie