Subskrypcja NIS 2009 trial

Witam

Tym razem piszę w imieniu kolegi. Otóż chodzi o to, że chłopak chciałby mieć firewall nortona, czyli musi zainstalować NIS 2009. Wersja trial jest na 15 dni i tu się pojawia pytanie co się stanie z NIS-em po upływie tych 15 dni. Wyłączy się całkowicie (wszystkie moduły), czy tylko przestanie pobierać aktualizacje, ale nadal będzie działać (włączone: firewall, anti virus itd)?

Przestanie pobierać aktualizacje

A zamiast kombinować, nie lepiej skorzystać z bardzo atrakcyjnej promocji:

http://www.vobis.pl/aktualnosc.aspx?id=3000355

Chętnie, ale AV go nie interesuje, a NIS jest na 3 stanowiska :? i co on z nimi zrobi jak ma 1 komp na chacie. Opchnie komuś? Sam bym się na to z nim złożył, ale póki co nie mam funduszy niestety :(, a szkoda, bo niewątpliwie promocja warta uwagi…

można pokombinowac inaczej

zakupić oryginalnego NIS 2007 zainstalować go, potem ściągnąć trila NIS 2009 i wpisać klucz do NIS 2007 - działa a jest o wiele taniej

mi norton sam wysłał aktualizacje i w ramach subskrypcji mogłam zamienić NIS 2007 na NIS 2008, potem zmieniłam na 2009, i tak mija prawie rok…

Moim zdaniem Norton wart jest tej kasy

Chyba nie. W takim razie po co by były edycje upgrade? Bo przypuśćmy, że ktoś kupuje pozycję nr 1 lub 2 z tąd, po czym używa sobie NIS 09 przez np 10 miesięcy, aż do wydanie przez Symantec NIS 10 i z tymi 2 miesiącami subskrypcji co mu pozostały do końca przesiada się na 10-kę?!