Subwoofer - gdzie?

Ostatnio kupiłem głośniki Logitech X-230 2.1. Jak wiadomo, w zestawie znajduje się subwoofer.

W instrukcji przeczytałem, że subwoofer powinien być ustawiony na podłodze, pod biurkiem. Czy naprawdę tak powinno być? Jak jest u Was?

Pytam, bo nigdy wcześniej nie miałem takich głośników.

Na na podłodze subwoofer wydaje lepszą jakość dźwięku. Na biurku również może stać. :wink: U mnie też stoi pod biurkiem. :slight_smile:

A u mnie obecnie stoi na takiej półce nad biurkiem, jakieś pół metra nad monitorem. Głośniki (mniejsze) z kolei są na wysokości monitora.

Może tak być czy zmienić jego położenie?

Najlepiej jak subwoofer jest pod biurkiem na podłodze…

Ja mam w szafce i nie narzekam :slight_smile: chociaż się już tak podłoga nie trzęsie :wink:

Ja miałem w szafie :lol: ale wyjąłem bo za bardzo tłukło teraz stoi pod biurkiem :smiley: Podstawka na położenie nóg :lol:

Ja mam teraz oby dwa na biurku bo jak miałem pod to mi talerze w kuchni pospadały i kołki od szafek powysuwały się z ściany, dobrze że za wczasu się zorientowałem.

Najlepiej jeśli stoi w tej “dziurze” w którą się wjeżdża fotelem wtedy jest głębszy bas !!

Dzięki za pomoc.

Subwoofer, powinien być ustawiony głośnikiem do ściany aby dżwięk się wzmacniał i był wypychany wraz z powietrzem przez otwór. Przynajmniej ja mam takie ustawienie kabli na subie Creative, że inaczej nawet nie dam rady ustawić suba niż jak pisałem i wg instarukcji również tak powinien być ustawiany.

Pozdrawiam!