Subwoofer mi nie działa!


(Aduss3) #1

Mam głośniki logitech r-20 od roku czasu, zanim sie przyprowadziłam subwoofer mi działał a teraz nie:( Moja mama mówiła mi coś że ona też miała problem z podłączeniem ich jak je kupiła mi!

Specjalnie ściągałam nowe stery do karty dzwiękowej ale to nic nie dało:( czytałam na różnych forach o podobnych problemach ale nic mi to nie pomogło!

Istnieje takie coś jak sterowniki do subwoofer?, jeśli tak to prosze wklejcie linka tu!

A jeśli nie ma to napiszcie co mam z tym zrobić, wkurza mnie to powoli!

I dodam, że jak sie przeprowadzałam głośniki miałam cały czas w torbie z kocem więc nic by im sie nie mogło stać!


(Erufenrito) #2

Nie ma - możesz sprawdzić, czy gdzieś jakieś połączenie idące do Sub'a nie jest uszkodzone albo sprawdzić czy w ogóle idzie na niego jakiś sygnał


(Aduss3) #3

Wszystko jest okej subofer jest podłączony a kabel jak nowy tylko, że subofer jak sie go podłącza wogule nic, w realtek'u ustawiam, że to jest subwoofer/głośnik (to jest tylko jeden kabel który idzie do kąpa) próbowałam przekładać ten kabel w inne miejsce ale i tak nic!


(Erufenrito) #4

Chodziło mi o sprawdzenie we wnętrzu obudowy - ściągasz ją i patrzysz czy gdzieś nie jest jakieś połączenie uszkodzone - potem miernikiem patrzysz czy na suba idzie jakiś sygnał


(Gutek) #5

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek


(Aduss3) #6

Nie da sie go odkręcić!

Jest cały sklejony!!

Zauwarzyłam, że komputer bierze za subofer głośnik główny!! czyli ten od kturego idzie kabel od subofera i ten który ma wejście do kompa(bo jest tylkjo jeden kabel do kompa)!

Jak ustawić żeby to tak głupio zabrzmi brał subofer za subofer.xD


(kliszka) #7

Menadżer Realtek Audio - Menadżer Dźwięku - Głośniki - Konfiguracja głośnika - lewa strona panelu sterowania ANALOGOWE : Panel Tylny ppm. myszki : Ponowne przydzielenie zadania dla złącza.. - Bieżącym podłączonym urządzeniem jest : zaznaczasz subwoofer ,powinno działać - oczywiście gniazdo panelu (kolor ) musi się zgadzać z wtyczką (kolorem) subwoofer -a.


(jarekm26) #8

W trybie 2.1 nie ma osobnego kanału dla subwoofera,

sygnał dla głośnika jest wydzielany we wzmacniaczu który

znajduję się w subwooferze, a więc albo jest uszkodzony

głośnik niskotonowy (skoro graja satelitki), albo coś jest nie tak

ze wzmacniaczem w subwooferze...


(Aduss3) #9

Kiedy sprzątałam w pokoju znalazłam kabel chyba od aparatu.. taki jakiś dziwny.. zauwarzyłam, że ma takie samo wejście jak do subofera i wejście do kompa wpadłam na pomysł żeby podłączyć te kable.. olśniło mnie subofer działa.. ale jest problem jak go można ściszyć, a jak podgłośnić/.. komputer jak mam normalnie subofer podłączony wraz z tymi głośnikami to głośnik główny bierze za subofer.. i tu jest problem, sub jest dobry tylko coś komp sie.. jak ustawić żeby było tak jak powinno..??