Subwoofer nie gra genius 5005

Mam problem z niegrającym subwooferem w głosnikach genius 5005. Kable podpięte są w sposób właściwy i wszystkie głośniki graja. Subwoofer nie daje oznak zycia ani na filmie dvd, ani na mp3. Karta muzyczna Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer Bulk. Proszę o pomoc!

Dodam, że działa “myk” z przepięciem na odwrót kabla z suba na center, tylko że wtedy milczy center.

Czy można sprawic ze działac będzie wszystkie 5 satelitek i subwoofer?!

:-k

zobacz start>panel sterowania>dźwięk i urządzenia audio>ustawienia głośników>zaawansowane>sprawdź czy są ustawione głośniki 5.1 :spoko:

mam ustawione głośniki systemu surround 5.1

Spróbuj podłączyć kabel od suba pod wyjście front (zamiast zielonego i zobacz). U mnie trzeba “przeprogramować” wyjścia, żeby sub out był jako front out i jest ok.

Bawię się już z tymi głośnikami od południa i doszedłem do tego że przestały mi gra oba tylne. Jak dojde do poprzedniego stanu spróbuję Twój sposób.

Dodane 12.06.2009 (Pt) 21:20

Jakkolwiek nie zestawię układu połączeń to nie gra jeden głośnik! !!

Dodane 12.06.2009 (Pt) 21:52

Po całym tym eksperymentowaniu wydaje mi się ze problem tkwi w karcie dźwiękowej. Dowodem jest to, że gdy testuje głośniki przez magnetofon to wtedy aktywnie pięknie gra cały zestaw. Natomiast gdy tylko puszczony dźwięk wędruje przez kartę dźwiękową to zawsze jeden z głośników ( a dokładnie ten który połączony jest z karta wejściem pomarańczowym) nie gra. Czy ta teoria ma sens?

Dodam, ze kupując kartę i głosniki w jednym sklepie po paru dniach od zamówienia otrzymałem maila ze niestety nie mają tego modelu karty, który zamówiłem i zapytali czy chce zwrot kasy czy wybieram inny model. Napisałem ze chce zwrot a dzisiaj otwieram paczkę i jest karta i głośniki. Myśle ze po prostu mogli mi włożyć jakiś trefny towar…

No ja też mam to samo i rozwiązaniem jest ten sposób co opisałem wyżej.

czyli normalnie przepiąłeś czarny (kabel suba ) z zielonym (przednie głośniki) i ci gra? Czy też zamieniłes przy subwooferze dwa czerwone wejscia —sub na front right? Ba ja, uwierz mi już chyba wszystkie możliwości przetestowałem i zaczyna mnie powoli trafiac przy tym.

Inna osoba twierzdzi ze zestaw nie działa bo brakuje konsoli THX. Skąd take wziąc?

Czarny to nie jest kabel suba tylko tylnych głośników. Od suba jest pomarańczowy.

Poprzepinałem jak pisałeś ale przy każdej kombinacji nie gra którys z głośników. Chyba się poddam i zwrócę tą kartę. Pokombinuje jeszcze z konsolą thc, którą próbuję sciagnąc. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Witam,

też miałem ten problem i udało mi się go rozwiązać podpinając glosniki dwoma kablami. Moja karta to audigy se ale mozna sprobowac to na twojej.

Kabel przeznaczony do kompa podpialem normalnie ale zamiast zielonej wtyczki uzylem 1 jack 3,5=> 2xchinch czerwony+biały i wpiąłem je w głośniku na górze w części "2-CH INPUT pod CD/MP3 i teraz chula wszystko, co prawda musze przelaczac na mp3 i podczas sprawdzania kanałów tylne milczą ale jak gra to działają

pozdrawiam

Dzieki brydzus za pomoc. Po 2 dniach walki udało mi się rozwiązac problem. Gosc na innym forum rzucił mi linka do nowego (2009 rok) zestawu sterowników i tam znajdowała się właściwa wersja konsoli thx dzieki której mogłem zaznaczyc bass redirection i sub ożył. Podsumowujac u mnie problem leżał w doborze właściwych sterów. Jeszcze raz dzięki firmie creative, że tak wszystko jasno klientowi wyłożą… Na + jak na razie chwalę sobie za to prace głosników genius 5005. Nie jestem jakimś znawca dźwięku i audiofilem ale całkiem ładnie to wszystko brzmi w porównaniu do integry i starej wieży. Gdyby ktoś potrzebował to przeklejam linka do obrazu płytki z software z którego ja skorzystałem. Pozdrawiam.

http://dl.technewshw.com/drivers/Pax%20 … %202009.7z