Sudden Death ? Problem Xperia T3

Witam. Mam problem z Sony Xperia T3. Telefon prawdopodobnie… Wpadł w stan “Sudden Death”. Mam go od Lutego tego roku, działał zawsze normalnie. Dzisiaj również aż do czasu… Siedzę przy komputrze, telefonu nie miałem w rękach może z 15 minut no i chcę odblokować i … Hmm co jest ? ( telefon miał z 60 % baterii jeszcze). Więc próbuje włączyć, podpinam pod PC, pod ładowarkę. Robię Reset On + Volume +, On + Volume + i volume -, wyciągam karty Sim i Sd, Wkładam znowu. Znalazłem przycisk “off” który trzeba przytrzymać igłą ileś sekund. Tak również zrobiłem i nic dalej nie rusza. Żadnego znaku życia. Co robić ? Jak ściągnać obudowę ? Nie mogę nigdzie znaleźć ani śrubki ani czegokolwiek… 

Ściągniesz obudowę i co zrobisz? Z “sudden death” nie da się wyjść flashtoolem, trzeba wymienić fizyczne części.

Oddaj na gwarancję jeśli to wada fabryczna.

Czytałem że odpięcie Baterii i tak dalej coś może jednak zdziałać. Oddam na gwarancję ale co z danymi które były w telefonie ? Już po nich ? Nie wszystko zapisywało się na SD … 

Jak nie miałeś kopii w chmurze to przepadło. Chyba, że serwis Sony oferuje backup przed naprawą(mało prawdopodobne).

No to pograne… Dzięki Sony ! Myślę, że można zamknąć… 

Ja bym polecał zainstalować ADB i sprawdzić czy tam wykrywa telefon. Później domowa reinstalacja systemu i gotowe. Jeśli nie uda się to dopiero wtedy serwis. No chyba że masz gwarancje, w takim wypadku nie ma sensu jej tracić.

Mam gwarancje… Czyli próbować ? 

To nie ma sensu robić tego na własną rękę bo ją stracisz. Wyślij telefon do serwisu. Nie używam ADB ale możesz poszukać jak zrobić backup za jego pomocą (o ile wykryje telefon) jeśli jest ci on na prawdę potrzebny.

Pokazuje tylko że nie wykrywa urządzenia… Game over, dzięki za pomoc …

Pamiętam, że serwis mi kiedyś mówił póki telefon się chociaż włącza to dane są do odzyskania.

Dane w sonym są archwizowane za 49 zł. Wyślij do nich z prośbą o zachowanie danych.

No ale on nie reaguje, nie rusza na nic… Jutro biorę telefon i wysyłają mi go na gwarancje… Pani w Orange się tylko uśmiechła i powiedziała " No to wyślemy i będzie okay"… więc już sam nie wiem, serwis czy na gwarancje i wraca nowy …