Sugestie dotyczące wprowadzenia nowych funkcji

No to do tego dopisek czego wymaga pobranie

tu należy podać email/

tu należy mieć konto/

itp.

a dodatkowo jaka jest licencja , np. rok, półroku, dożywotnio+reklamy, (których nie ma w pełnej wersji)

chyba można to jakoś zorganizować, a jak nie można działu to chociaż temat na forum Promocje w dziale na luzie

Sens jest niewielki - jest kilka agregatorów takich promocji, a czas w jakim są dostępne jest tak krótki, że prowadzenie takiego wątku to syzyfowa praca.

Ale nie każdy zagląda na te strony i to po angielsku

swoją drogą na portalu ************* były artykuły, np. program do synchronizacji tylko dziś za darmo i to seria tego

Bardzo chciałbym dział z giveaway-ami.

No proszę chciałem pisać o dodaniu możliwości kontaktu z osobami z DP a tu taka propozycja padła nie raz więc i ja się przyłączam.

Przykład z dziś, czytam ciekawego bloga i chciałbym autora o coś zapytać, a komentarz nie za bardzo do tego się nadaje, tak więc jedyna mi znana możliwość to przejście na forum DP, znalezienie osoby poprzez wyszukiwarkę i napisanie o ile nie jest zablokowana opcja prywatnych wiadomości. Następnie pozostaje liczyć, że osoba akurat na forum wejdzie.

Nie jest to przyjemny sposób chyba każdy przyzna.

Przecież jest PW na forum.

Nie każdy z blogerów zagląda na forum.

To może wystarczyłoby sygnalizowanie nowej PW na portalu, tak jak sygnalizowana jest odpowiedź na komentarz i konkurs na najlepszy wpis na blogu?

 

Coś na bazie skrzynki wiadomości.

Ale skrzynka już jest, wystarczy sygnalizować pojawienie się w niej czegoś nowego :slight_smile:

Nie rozumiesz o co nam chodzi, spróbuj wykonać czynności które opisałem wyżej i zobacz ile czasu to ci zajmie względem czasu który potrzebowałbyś, jakby szło pisać bezpośrednio ze strony DP.

Mam propozycje, żeby na portalu, pojawił się jakiś czat shoutbox, oraz wiadomości PW.

Nie wiem czy były już takie pomysły (i nie przeszły), czy nikt jeszcze tego nie proponował, ale wg mnie, modyfikacja komentarzy pod wpisami powinna być dostępna dopóty, dopóki nie pojawi się jakiś nowy komentarz. Późniejsze modyfikacje komentarzy wprowadzają zamieszanie (ktoś zwrócił uwagę na błąd w komentarzu, autor poprawia i ten komentarz “poprawiający” staje się bezsensowny, albo inny przykład, gdy ktoś pisze jakieś głupoty nie mające potwierdzenia w rzeczywistości, ktoś go poprawia i autor likwiduje całkowicie ten fragment…), ewentualne poprawki własnych komentarzy powinny być wprowadzane przed nowymi komentarzami, a jak już się jakiś pojawi, to odwołać się do swojego komentarza i go poprawić. Tutaj też można byłoby dodać przycisk “aktualizuj” lub coś podobnego, a działałoby to tak, że w momencie, gdy ktoś dodał nowy komentarz, a my chcemy sprostować to co napisaliśmy w poprzednim komentarzu, to klikamy w/w przycisk i wpisujemy treść poprawki. Poprzedni komentarz zostaje przekreślony (ale nie skasowany/ukryty), a nowy zostaje dodany z odnośnikiem do poprzedniego.

 

Kolejną sprawą jest powiadamianie podczas pisania komentarzy, że od momentu, gdy zaczęliśmy pisać komentarz, zostały dodane nowe komentarze (szczególnie, jeżeli odpowiadamy na jakiś komentarz, a on został zmodyfikowany).

Co do komentarzy to chciałbym, aby dodano przy nich notkę/instrukcję na temat korzystania z nich a przede wszystkim nt. odpowiadania wielu użytkownikom w jednym komentarzu. Ostatnio zauważyłem kilka przypadków, gdzie jedna osoba wstawia po pięć komentarzy odpowiadając każdemu z osobna.

A ja uważam właśnie, że powinno się odpowiadać jednej osobie w jednym komentarzu. Komentarze to nie forum, nie mamy możliwości ładnego cytowania wypowiedzi, a gdy odpowiemy kilku osobom w jednym komentarzu, a potem te osoby będą nam odpowiadały, to zaczyna robić się mały bałagan dla czytających. Można byłoby za to dodać link odwoławczy do komentarza, na którym odpowiadamy.

Mam taką sugestię aby po kliknięciu w “zgłoś do moderacji” i “ukryj użytkownika” użytkownik musiał to jeszcze potwierdzić. Zdarza mi się czasami w to niechcący kliknąć (zamiast w “odpowiedz”), a tego pierwszego cofnąć się nie da.

Jak to się nie da? Przecież trzeba wpisać powód i dopiero po tym się potwierdza.

Zgłoś komentarz na DP, to nic zobaczysz.

 

A jest możliwość podania powodu, ale przy zgłaszaniu zmian w opisie programu, czy przy zmianach we własnych recenzjach, ale w komentarzach tego brak. Nie ma. :x

jeżeli dało by się wprowadzić coś w stylu małej “wikipedii” informatycznej. ponieważ w internecie często brak prostych i sensownych wyjaśnień/znaczenia niektórych rzeczy a także wyjaśnień znaczeń wielu kodów bsod

Mam taką sugestię, żeby na DP, np. w menu profilu użytkownika, pojawiła się opcja “Zaproponuj program” , która odsyłałaby do formularza zgłoszeniowego, gdzie wpisywałoby się najważniejsze informacje na temat wybranego softu, tj. jego nazwa/opis/kategoria [wybór z listy]/rodzaj licencji/producent/odnośnik do pobrania ze strony oficjalnej  o r a z  uzasadnienie swojego wyboru. Myślę, że dzięki temu również sami czytelnicy DP mogliby się przyczynić do rozwoju bazy portalu. Oczywiście, żeby proponowany program trafił do ogólnego katalogu, najpierw musiałby zostać przetestowany przez pracowników DP, którzy podejmowaliby ostateczną decyzję o (nie)dodaniu go do bazy. Jeśli dany program zostałby zaakceptowany, autor sugestii mógłby otrzymać stosowne powiadomienie, a na jego profilu pojawiłaby się zakładka o nazwie “Dodane programy” oraz może jakaś odznaka w nagrodę za wzbogacenie bazy o 10 nowych, wartościowych pozycji :slight_smile:

 

Dobra, żartowałam z tą odznaką, ale proszę, zastanówcie się nad osobną opcją propozycji programów, bo póki co, jest to możliwe tylko w komentarzach do softu już istniejącego w katalogu DP.

 

Przy okazji, podpisuję się rękami i nogami pod propozycją kategorii ofert typu giveaway na forum.