Sugestie dotyczące wprowadzenia nowych funkcji

W tym temacie podajemy propozycje rozszerzające standardową funkcjonalność portalu

Brak mi poprzednich wersji wielu programów. Oczywiście, chodzi o popularne programy, jak i o pewne funkcje użytecznych narzędzi, które nie maja aktualizowanej bazy, a są potrzebne, tak np jak moduł usuwania zablokowanych plików z odkurzacza 12.6.0.9, który nie tylko odblokuje przykładowo złe DLL, to wpierw przed usunięciem wyrejestruje i posprząta. Usunie zablokowane comodo, pliki exe i dll wirusa i tam takie. PeStudio, to nowe na XP chodzą bardzo powoli, bardzo długo i nie otwiera wieku exe, a wersje 7.73 chodziła bardzo szybko na XP i otwierała bardzo szybko, ale w instalce tej wersji z komputer świata, jest siedem trojanów - przekazane autorowi peStudio, jak i uwagi.

Nie może być pobierania z archiwum poprzednich wersji? Człowiek kopie w internecie, ściąga szkodniki, żeby zdobyć jakieś potrzebne wersje wtyczek, czy przeglądarek.

Bogdanie Dżii …chodzi o funkcjonalność portalu… nie aplikacjii… :slight_smile:

Nie chodzi mi o aplikacje, to tylko przykłady, tylko o możliwość pobierania poprzednich wersji, z gamy tego, co Dobreprogramy oferują. Nie da się pobrać firefoxa 22. Gdyby była możliwość pobierania archiwalnych wersji, to nie byłoby problemu.

A jak nie na temat, to proszę usunąć moje wpisy.

http://www.dobreprogramy.pl/Firefox-22-wydany-dzieki-OdinMonkey-aplikacje-w-JavaScripcie-beda-na-nim-znacznie-szybsze,News,42223.html

 

Co do nowości, to powinna być przy programach płatnych, obok info, że trial, albo wersja komercyjna - podana cena, a pod opisem podane darmowe odpowiedniki, czyli programy o podobnym działaniu.

Nazwa producenta mogłaby przekierowywać na oficjalną stronę tego producenta, a nie na listę jego produktów w dobreprogramy.pl

Chciałbyś od razu bez listy produktów? To także jest info o programach, a swoją drogą, przy nazwie programu na tym wykazie produktów, po prawej stronie nazwy, jest link bezpośredni do producenta, taki znaczek, kwadracik ze strzałką. Tylko przy niektórych starych programach, gdy już znikły strony producenta, te linki mogą nie przenosić. Niektóre strony po prostu umierają w necie.

 

tak było kiedyś :)  Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie obok nazwy producenta także ową ikonkę, po kliknięciu której od razu przeniesieni zostaniemy do oficjalnej strony producenta. Natomiast nazwa producenta może kierować dokładnie tak jak teraz do listy programów tego producenta dostępnych na portalu. 

 

Podsumowując: przenieść/dodać przycisk/ikonę z odnośnikiem do strony producenta tak, aby było to widoczne już na pierwszym ekranie z opisem programu :slight_smile:

 

 Popieram!

brakuje jeszcze zgłaszania źle działających linków do programów ,  przepicie swój program do przeglądania portalu na androida 

Cenie sobie ten portal jednakże jako użytkownik linuxa zgłaszam brak podziału na programy na ten system. Wyszukanie jakiegoś programu linuxowego jest koszmarem! Żeby się zorientować co macie na ten system trzeba przekopać się przez wszystko od A do Z i za każdym razem przy kolejnej literce/dziale od nowa zaznaczyć że chcę widzieć tylko programy na linuxa. Naprawdę taki kłopot stworzyć kolejną ikonę obok windowsa czy androida? Dosyć sprzeczne to z tym co prezentujecie bo ostatnio bardzo dużo zauważyłem poruszacie tematów linuxowych…

Proponuje dodać przyciski Łapek w górę i w dół i Licznik + i - pod artykułami publikowanymi na łamach portalu + Licznik np zielony na + szary na - powinien być widoczny również przy dymku z ilością komentarzy.

Nie doczekamy się takiej funkcjonalności bo jest publikowanych za dużo newsów nadających się do minusowania.

ja mam inną sugestie, dotycząca powiadomień o odpowiedziach anonimowych (niezalogowanych użytkowników)

Pan Vanshei poruszył ważny temat. Również mnie to bardzo irytuje (mi co jakiś czas pojawiają się komentarze od anonimów w wpisie blogowym sprzed paru lat). Jak najbardziej popieram, taka opcja byłaby przydatna. :slight_smile:

Hej. Pomysł pojawił się w sumie podczas powrotnej drogi z ColdZlotu.

Jak większość wie, mamy możliwość dodania użytkownika portalu do znajomych a w panelu tym nie mamy żadnej możliwości jak najwyżej usunąć taką osobę. Czemu nie można wprowadzić np. opcji wysłania do takiej osoby wiadomości ? Mogę się założyć że ułatwiłoby to większości komunikację.

Na pewno odbywałoby się to szybciej niż wchodzenie co chwilę na wiadomości na forum, wyszukiwanie osoby wśród użytkowników i pisanie do niej. Taka wiadomość ląduje potem na forum. A co jeśli dana osoba na forum nie zagląda, a wiadomości w skrzynce mailowej (powiadomienie) traktuje jako spam ? Myślę że warto by było rozwinąć funkcję wiadomości dodając ją do panelu użytkownika a w powiadomieniach o wpisie/aktualizacji oprogramowania dodać opcję powiadomienia o nowych wiadomościach które oczekują na odczytanie na forum. 

nom wiadomości prywatne na portalu by się przydały, może kiedyś doczekamy np. przy 10 odsłonie portalu :stuck_out_tongue:

Hej,

Tak samo jak przydałaby się możliwość dodania kogoś ponownie do znajomych. Po przypadkowym wyrzuceniu kogoś z tego kręgu, nie ma możliwości ponownego dodania - nie widać przy profilu przycisku umożliwiającego dodanie do znajomych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jakby się programistom nudziło…

 

Ja bym z chęcią zobaczył przycisk dodający aplikację z recenzji lub działu download do jakiejś zakładki bez potrzeby ściągania - coś jak “na później”.

Ja bym chciał taką funkcję - dział/temat, w którym użytkownicy podają okazje programów za darmo , jak np. to lub komentarz Cedara z okazją od Ashampoo (którego nie mam chęci teraz szukać)

w końcu to dobre programy

Tak. Przydałby się dział giveaway. Ale potrzebna byłaby zasada dodawania programu - określonej czasowo promocji, gdyż programy ze stron BitsDuJour, Download.hr, Giveaway of the Day, SharewareOnSale, topsoftBARGAINS.com, WindowsDeal.com, czy z innych - różnią się sposobem pobierania pliku i sposobem aktywacji. W jednych trzeba utworzyć konto, zalogować się i wtedy pobierać. Inne po prostu pobiera się w rozszerzeniu zip i tam jest plik readme.txt z kluczem, czy z innymi zasadami aktywacji. Inne zaś, to wypełnia się formularz na stronie, podaje maila i nazwę użytkownika i dostaje się na maila dane aktywacyjne, oraz link do pobrania programu.

To uzasadnia podanie sposobu skorzystania z promocji, a także komentarz info.

 

Z kolei zasady takiego dodawania programów Discount 100% - nie powinny być reklamą. Informacje, co i jak z tego korzystać, to OK. Wyobrażam sobie portalowych trolli w akcji p-ko jakiejś promocji.

 

Czasem można upolować antywirusa z licencją roczna, albo półroczną, Total Uninstall, Burn Aware Premium i tam podobne.