Sugestie dotyczące wprowadzenia nowych funkcji

Skoro ktoś olewa zgłoszenia może warto wspomóc wspomnianego ktosia :stuck_out_tongue:

Logowanie przez zewnętrzne serwisy jak konto Microsoft, Google+, FB itd.

A co to zmieni? Moderacja komentarzy działać będzie tak samo jak działa teraz. Nic to nie da.

A może po prostu załatwić wszystko na zasadzie prostych ticketów z zapisanych w profilu autora zgłoszenia. W nich pojawi się informacja o tym kto rozpatrzył zgłoszenie i jego stanie. Później będzie można łatwo odkryć kto pomija wybrane zgłoszenia.

Hej,

To przynajmniej zlikwidowałoby samowolkę w tej kwestii.

Pozdrawiam,

 

Kiedyś było tak na forum, ale nie sądzę żeby na portalu kiedykolwiek takie rozwiązanie wprowadzono.

A to admin nie widzi działań modów na portalu ? :stuck_out_tongue: Napisze się jakiś trolowy komentarz i mod który go zaakceptuje będzie tym który robi to “na odwal”

Czy ktoś myślał na takim stworzeniu strony żeby lepiej dopasowywała się do monitorów wysokiej rozdzielczości? Płakać mi się chce jak 1/3 monitora to białe tło…

bialeTlo.thumb.png.e86849ddd1cea2aa4ae23

Po pierwsze nie ten temat :slight_smile: Po drugie, góra gdzieś, kiedyś wspominała o dodaniu opcji wyboru innego layoutu forum, ale jak na razie nic się w tej sprawie nie zmieniło.

Czasem zdarzają się ciekawe artykuły/wpisy na blogu, które czytam od deski do deski. Chciałbym podziękować autorowi, ale niekoniecznie w komentarzach. Proponuję dodanie pod treścią artykułu/wpisu, ale przed komentarzami przycisku “Dziękuję” z licznikiem lub coś innego o pozytywnym wydźwięku, co miałoby znaczyć “bardzo ciekawy artykuł/wpis, dziękuję za Twoją pracę”. Moim zdaniem byłby to prosty sposób docenienia autora.

Dodatkowo można się zastanowić czy licznik takich podziękowań nie byłby bardziej miarodajny niż liczba otwarć artykułu czy komentarzy pod nim.

Proszę rozważyć opcję sortowania wg różnych kryteriów programów w zakładce “Ulubione programy”

Przydałaby się możliwość przeglądania na urządzeniach mobilnych (np. smartfonie) działu blog, tak jak w normalnej przeglądarce w której do wyboru mamy popularne oraz pozostałe. W urządzeniach mobilnych mamy tylko popularne. 

Może niech na dobreprogramy.pl w sekcji “Programy” będzie dział “Programy dla Linux”. Może mało osób by z tego korzystało ale to i tak byłby miły dodatek. I to chyba nie tak trudno zrobić stronkę z programem na której dodatkowo będą linki do paczek .deb, paczek .rpm, komend do wpisania (np. apt-get install, add-apt-repository ppa) lub nawet po prostu link do kodu źródłowego.

Kiedyś chyba był, nie zaglądałem do niego wówczas za często więc nie pamiętam jak wyglądał, więc gdyby tak wrócił i znowu był…  Linux by się zapewne popularyzował, ale ile ludzie mieli by nowych problemów z nim właśnie :slight_smile:

Mnie się marzy tło inne niż białe, bo oczy mi biel chłosta. 

Mam jeszcze jedną sugestię, wprowadzenie małej zmiany w regulaminie:

Dobrze by było, gdyby w regulaminie było napisane, że przed postem w dziale bezpieczeństwo i przed postem o problemie działania systemu typu “system wolno działa i się zacina” w dziale Microsoft Windows należy wykonać takie podstawowe czynności:

  1. Uruchomienie AdwCleaner’a, przeskanowanie systemu i usunięcie Adware
  2. Uruchomienie CCleaner’a, przeskanowanie systemu i usunięcie zbędnych plików,
  3. Odinstalowanie zbędnych programów,
  4. Sprawdzenie listy programów uruchamiających się przy starcie i próba ich zredukowania,
  5. Defragmentacja dysku,
  6. Przeskanowanie systemu antywirusem.

W większości przypadków (przynajmniej u mnie i prawie u każdego mojego kolegi który miał jakiś problem z komputerem) te kroki wystarczyły by większość problemów zniknęła.

Kolejny martwy wpis. W dziale Bezpieczeństwo są przyklejone tematy z którymi każdy powinien zapoznać się przed założeniem tematu. Jest w nich opisane to o czym piszesz wyżej. I co? I jajco. Jest cała masa leni którym nawet tam nie chce się zajrzeć, więc myślisz że takie osoby zadały by sobie trud przeczytania regulaminu?

Jeszcze by mnie kto zmuszał do defragmentacji w dziale bezpieczeństwa, czy regulaminie - brrr.

No ale - to jest taka zabawa - Sajmon mówi i wszyscy słuchają - ccleaner. Sajmon mówi adwcleaner. Sajmon nie mówi, jakim skanerem av.

Ta propozycja trzyma mnie od wczoraj. Nawet zgodziłbym się na propozycję darmowego MBAM. Ale defragmentacji nie przetrawiłem jako obowiązek w dziale bezpieczeństwa.

No, ale ludzie czytają. A przecież najważniejsze jest info, co się dzieje i obowiązkowo logi. Jednak infekcje mają charakter złośliwy i często trzeba zatrzymać proces wirusa/wirusów, żeby w ogóle móc użyć czegokolwiek - adwcleanera, czy MBAM, potem dopiero obowiązkowego FRST.

Nikt nie wrzuca poradnika, nie daje propozycji, jak w takim przypadku posłużyć się roguekillerem, żeby potem wykonać zalecone, czy obowiązkowe czynności związane z problemem bezpieczeństwa.

CCleaner, to kosmetyka, ale do śmieci w rejestrze, nie zaś do usunięcia zmodyfikowanych kluczy, czy uszkodzonych.

Zgłosiłem post Sajmona, bo nie trafiony, Kolega się stara. Ta defragmentacja mi dolega. Taka czynność na komputerze z uszkodzonymi plikami przez infekcje, może nawet uszkodzić płynność plików ntfs.

Jest za to cała masa adminów i moderatorów na dobreprogramy.pl którzy usuwają tematy tylko dlatego że w jakiś sposób nie przestrzegają regulaminu. Są nawet uwagi za nadmierne używanie capslocka. I ma to jakiś skutek, bo już dużo osób wie, jakie są zasady na dobreprogramy.pl i np. teraz prawie nikt nie stosuje ciągle capslocka, nie zakłada tematów w złych działach i nikt nie linkuje do torrentów. Czyli jednak taka zasada też by się przyjęła, bo jak admini i moderatorzy przeglądają to forum to co im szkodzi zwrócić uwagi o zapoznaniu się z regulaminem serwisu po dodaniu do niego nowych zasad. I tak ciągle zwracają takie uwagi, to raczej różnicy by nie było.

Poza tym - przyklejone tematy nie są traktowanie przez większość osób tak samo poważnie jak regulamin serwisu.

Dobrze, może defragmentacja to nie (chociaż np. w takim Windows XP się przydaje), ale co szkodzi wykonać takie kroki? Chyba tylko trochę czasu, a najczęściej te kroki naprawiają problem. Ale to tylko moja sugestia, nikt nie musi się jej słuchać.

Nie wypowiadamy się za większość osób. Ale czytam przypięte tematy, bo to i owo jest na bieżąco aktualizowane. Jest poradnik zakładania nowych tematów. Wypas.

Wyobrażasz sobie defragmentacje dysku na zainfekowanym sprzęcie, każesz mu robić live cd ? A gdybyś chciał np odzyskać dane ? Nic nie zrobisz bo system sobie “poprzesuwa”.

Od wszystkiego co wymieniłeś może być FRST - tyle że to nie automat, tylko doświadczona osoba która przejrzy log i powie jak postępować. 

Co do mam i adwcleaner nikt nie broni ich używać, ale by wymuszać na użytkownikach coś co nie koniecznie się sprawdzi ? To dobre do pisania uniwersalnych porad, albo do poprawiania. Ale np gdy coś zostanie w systemie user widzi “a już działa” i dalej nic nie zrobi.