Sun VirtualBox - jak zmienić rozdzielczość

Witajcie. Jak zmienić rozdzielczość na taką jaką powinienem mieć? Podobno to się samo robi jak włączasz tryb pełnoekranowy, ale nic z tego u mnie nie działa. Czytałem trochę w necie, ale albo coś źle robię albo nie wiem jak to dobrze zrobić. Mógłby ktoś coś doradzić? Byłbym wdzięczny.

virtualbox-problem-niepoprawna-rozdzielczoscia-t333171.html

Tu masz mój wątek - miałem ten sam problem i sobie z nim poradziłem…

Mimo tego, że próbuje nie mogę. Coś źle robię, albo hmm jak wpisałem to w terminalu:

sudo /media/cdrom/VBoxLinuxAdditions-x86.run

to wyświetliło się coś o braku kompilatora GNU, i że po naprawieniu problemu mam uruchomić instalator jeszcze raz. CO jest nie tak? Mógłbyś napisać co Ty dokładnie zrobiłeś? Juz sie gubię - instalować te dodatki VBoxa w systemie matce czy wirtualnym? Dzięki z góry.

W systemie wirtualnym. Ja gdy na początku zainstalowałem w komputerze matce straciłem kontrolę nad myszką i jedynie przywracanie systemu pomogło - dlatego raczej nie próbowałbym instalować tych dodatków w głównym komputerze:)

Sorki, że znowu pisze, ale wole się upewnić.

  1. Instaluje system wirtualny.

  2. Przy włączonym (czy wyłączonym?)systemie wirtualnym klikam Narzędzia - Zainstaluj dodatki …

  3. Pojawia mi się nowy obraz dysku (na pulpicie wirtualnego systemu)

  4. Wpisuje sudo /media/cdrom/VBoxLinuxAdditions-x86.run

  5. Restart i działa:)

Tak robiłeś? Bo nie chcę czegoś schrzanić.

Dodane 31.10.2009 (So) 14:24

Przy takim robieniu mam:

http://img263.imageshack.us/i/beztytuutx.jpg/

O co chodzi z tym GNU compiler?

Chodzi o to, że w linuxie moduł do jądra musi być skompilowany na miejscu. Dlatego potrzebny jest kompilator.

O ile dobrze widzę masz Ubuntu wewnątrz VirtualBoxa. W związku z tym zanim zrobisz “sudo /media/cdrom/VBoxLinuxAdditions-x86.run” zrób

sudo apt-get install gcc

Dzięki wielkie wam wszystkim. A tak na marginesie. Jak nauczyć się dogłębniejszej obsługi Linuxa (komend, instalacji pakietów itd.)? Jest jakaś książka czy tylko próby i błędy są najlepsze?

EDIT: A orientuje się ktoś jak tam uruchomić compiz fusion (w maszynie wirtualnej) i czy się w ogóle da?