Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.2.3.912 (miejsca sieciowe)

Mam w/w firewalla ,skonfigurowałem go jak napisano na forum ,ale mam problem bo nie moge wyswietlic komputerów grupy roboczej! (mam stale lacze) plss pomozcie :frowning:

Używałam Kerio ponad dwa lata i bardzo mi odpowiadał.Problemy zaczęły się jak utworzyłam sieć domową(stacjonarny+laptop).Prawie dwa miesiące walczyłam z Kerio o dopuszczenie albo internetu albo jak już był,udostępniania plików.Znalazłam takie info-o ile wersję masz jeszcze pełna( do 30 dni),trzeba zaznaczyć w Ochrona sieci>Zaawansowane>" tryb współdzielenia łacza" oraz sprawdzic w strefie internet w Microsoft file and Printer Sharing-czy nie ma blokady w połaczeniach wychodzących.Nie dam sobie głowy uciąć,że pomoże,ale spróbuj.Ja nie mogłam tego już sprawdzić bo Kerio działało dlużej niż 30 dni i funkcja byla niedostępna.Zrezygnowalam z Kerio,choć bardzo było mi żal,że muszę się z nim rozstać,z tych samych powodów o których piszesz.Jak np.odznaczyłam Ochronę sieci to było ok,ale w tym układzie firewall nie spełnia zadań,więc jest to bez sensu.Nie mam teraz żadnego firewalla,poza systemową zaporą i jakoś sie sprawdza.Na Forum Kerio znalazłam jeszcze taką informację,ktorą wklejam poniżej,wynikałoby z niej,że,niestety,Kerio nie nadaje się do obsługi sieci.

Kerio Personal Firewall nie jest programem dedykowanym do obługi sieci. 

Krótko mówiąc nie jest firewallem na bramę. Takim rozwiązaniem jest 


inny produkt - Kerio WinRoute Firewall6.

Z kolei Kerio WinRoute nie nadaje się do zastosowań domowych,tak przynajmniej przeczytalam.

mozesz opisac dokładniej gdzie to jest ,bo doszukac sie nie moge :confused: ,prosze o szybka odpowiedz :smiley:

Złączono Posta : 18.02.2006 (Sob) 14:36

ok ,juz wiem ,ale mam tam wszystko odblokowane

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065 Czytałeś tę poradę odnośnie konfiguracji Kerio?-ale chyba tak, bo piszesz,że ustawiałeś zgodnie z opisem na Forum.Można tam jeszcze ustawić reguły ale ja się w to nie bawiłam bo mam Neostradę i zmienne IP a ty piszesz,że masz stałe to może da sie cos wymyślić?Najlepiej by było jakby wypowiedział się Squeet -bo jak widzę to on jest tutaj specem od Kerio.Ja widzę marne szanse,wyprawiałam istne cuda i trwało to wieki az Kerio odinstalowalam i mam św.spokój.Znalazłam też gdzieś w necie radę,żeby zainstalować Outpost ale tu było tak “wesolo”,że też sie go pozbyłam.Dodam,że pisałam wielokrotnie na Forum to i inne i żadnej sensownej porady i wytłumaczenia nikt mi nie udzielił,niestety.Być może jak piszą na Forum Kerio,nie nadaje się do obsługi sieci i nic nie da sie po prostu zrobic.

prubowałem ,ale trzeba by sie na tym dobrze znac :frowning:

chyba jedynym rozwiązaniem bedzie wyłaczanie ochrony sieci ,wtedy kiedy bede chcial wejsc w otoczenie sieciowe

http://forum.kerio.pl/viewtopic.php?t=3 … fe41a94b5f Poczytaj jeszcze tutaj.

napisano tam -"Ponadto sprawdź, czy masz włączony netbios przez tcp/ip w ustawieniach poł. sieciowego "

nie wiem gdzie to jest,ja u siebie nigdzie tego nie wiedze

Złączono Posta : 18.02.2006 (Sob) 17:28

zrobiłem jak podano w linku ,ale nic to nie dalo ,juz opadam z sił :frowning:

Więc zrobimy w ten sposób:

:arrow: Konfiguracja -> Ochrona sieci -> Filtr pakietów (na dole) -> Dodaj

I teraz:

Pole Opis -> Wpisz sobie co chcesz, np. Połączenie lokalne

Pola Protokół i Lokalny zostawiasz puste

W polu Zdalny klikasz Dodaj adres/maskę i wpisujesz dane komputera, który jest w sieci lokalnej.

Kierunek - oba, Akcja - dopuść

I tak z każdym… Jeśli masz więcej komputerów, możesz zastosować zamiast Dodaj adres/maskę , Dodaj zakres adresów.

:arrow: Wyłącz Kerio i jeśli masz WinXP, skorzystaj z Kreatora sieci w domu lub małej firmie.

:arrow: Zadbaj, abyś udostępnił pliki, aby inni udostępnili pliki, aby komputery były włączone.

Jeśli nie zadziała, podaj jaki to rodzaj połączenia, czy udostępniasz internet, czy łączycie się przez router czy kablem sieciowym? Czy jest to w obrębie domu, czy chodzi Ci o LAN? Czy z wyłączonym Kerio wszystko chodzi?

ok juz przezucilem, sie na NIS 2006 :smiley: