Sunrise Seven - problem z ramem

Witam.

Z uwagi na to, że mam system 32bitowy, a posiadam 4bg ramu zainstalowałem sobie sunrise seven. ( we właściwościach systemu mam zainstalowana pamięć 4GB, dostępne 3,5GB)…

Po włączeniu opcji odblokowania 128gb ramu dla x86 (screen)… We właściwościach systemu mam zainstalowana pamięć 4GB, dostępne 2GB - nie 4…

beztytuufdl.th.png

Pozdrawiam

Ja też dałem się wyciulać… zrób przywracanie systemu do dnia kiedy nie uruchomiłeś patcha i będzie ok. Ja właśnie miałem dokładnie to samo po zainstalowaniu patcha i jak zacząłem kopać po necie, okazało się, że 7 x86 obsługuje 4gb i nie trzeba patchować systemu, więc przywróciłem system i faktycznie - pokazało mi 4gb dostępne 3,5, więc jest ok, ponieważ tyle mi bios wykrywa, ponieważ z tego co twierdzi producent mojej mobo w manualu komputer sobie część pamięci zabiera mi dla dla grafiki pomimo tego, że mam na AGP(nie wiem dlaczego) i jeszcze na coś, czego nie udało mi się ustalić…

I tak więcej nie uzyskasz prócz wyświetlenia ilości pamięci

Zyska, na Wikipedii jak byk pisze, że 7 x86 zaadrasuje 4gb ramu, tak więc o ile bios mu widzi całe 4gb, to Windows będzie mu adresować całą pamięć.

Nie wiem. Bynajmniej zapewniam Cię, że jeżeli zrobisz przyracanie systemu, to system zacznie adresować tyle ramu ile widzi bios. Jeżeli nie masz przywracania systemu, to od razu możesz zarać się za jego reinstall, ponieważ wyłączenie patcha skończy się crashem systemu(zamiast Windowsa uruchamiać się będzie WinPE)…

wojtek1150 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Prosze bardzo to na 10000% działa

Link http://www.wrzuc.to/tyD7Oas3.wt lub ten http://www.przeklej.pl/plik/4gb-rar-0005j458i40i

wciskamy przycisk wyswietla sie okno CMD ,wpisujemy “Y” pozniej “ENTER” i mamy restart, wybieramy opcję pierwszą i cieszymy sie pełną mocą ramu. :smiley: .

Pozdrawiam

Ale można uszkodzić system tak samo jak z surnise seven

rafal125 , po co kombinować-napiszę po raz czwarty, 7 obsługuje 4gb ramu i nie ma potrzeby go patchować… Dopiero powyżej trzeba patchować…

@up no tak ale tak na przyszłość dałem ;]