Super zestaw na allegro?

Witam. Zastanawiam się poważnie nad zmianą mojego przestarzałego sprzętu.

Na allegro znalazłem coś takiego :

http://allegro.pl/item402424167_bestia4 … atisy.html

http://allegro.pl/item402844040_q6600_4 … vista.html

Są to praktycznie dwa takie same zestawy. Cyfry robią wrażenie (przynajmniej na mnie :o ):

procek 4x2,4 Gb

8 Gb ramu

grafika z 1 Gb pamięci :stuck_out_tongue:

Nie znam się na sprzęcie więc prosiłbym o radę. Czy to faktycznie taki dobry zestaw czy jakaś lipa a w rzeczywistości można poskładać dużo bardziej wydajnego i lepszego kompa z części o mniejszych parametrach ale za to sprawujących się znacznie lepiej. Dodam , że komputer chciałbym mieć głównie do grania.

Co o tym sądzicie?

Ale żal :confused:

Mogłeś czegoś lepszego poszukać np. z 8500GT i 16GB ram oO

Watro zwrócić uwagę na szczegóły. Zasilacz: 450W marka: ?? Po drugie :lol: pisze, że 4 rdzenie a ja tam widzę E2180. W ogóle nie mogę dociec czemu pierwszy zestaw tyle kosztuje #-o Beznadzieja.

W drugim zestawie nie zabrakło nawet Feel’a :lol:

Powiem Ci, że za 2500zł można złożyć dużo lepszy zestaw. I nie bierz za tyle kasy zestawu na allegro !!

Bez kitu, otwieram sklep z takim złomem bo idzie jak woda, problemu z opchnięciem nie będzie skoro ludzie sami się po taki ■■■■ pchają.

nie trzeba daleko szukać jeszcze gorsze niż z allegro

http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/ … aster.aspx

http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/ … white.aspx

jedyne co mi się podoba do obudowa ciekawe jaki to model?

4 rdzeniowego procesora nie wykorzystasz. lepszy będzie dwurdzeniowy. :wink:

Taka ilość RAMu jest zbędna. tylko 64-bit’owy system tyle rozpozna.

Taka pamięć tez jest zbędna. Lepiej wziąć lepszą kartę.

Zasilacze w tych zestawach są słabe.

Lepiej złożyć samemu komputer. :wink:

Ten koleś rządzi !!

maniekz , popieram.

maniekz <- a wiesz że te nędzne pseudozasilacze, będą im palić te kompy, i będziesz miał dużo zwrotów… :stuck_out_tongue:

Hmmm… no pchają … Myślisz, że jak ktoś się nie zna to nie kupi?

Że to jest “■■■■” a nie super zestaw to można domyślić się po tych niby dobrych parametrach a cenie jaką za nie żądają… Ale ja chciałbym dowiedzieć się dlaczego tak jest. Co jest z nim nie tak ?

W gwar. będzie klauzula:

“Uszkodzenia sprzętu powstałe w wyniku używania nieodpowiedniego źródła zasilania nie będą respektowane”

Czcionką “1” kolor “white” żeby się za bardzo nie rzucało.

Trzeba sobie jakoś radzić :smiley:

To jest tak.

My tu mamy restauracje, codziennie świeże potrawy i smakowite żeby nie było.

A ty przyszedłeś tu z resztkami wyrzucanymi z McDonald’a.

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 425zł

Płyta Główna: MSI P45 Platinum

Ramy: Mushkin DDR2 4GB PC1000 DUAL CL5 XP Redline

Grafika: Radeon HD4850/4870

Dysk: SAMSUNG 640GB HD642JJ 7200 SATA2 16MB

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Nagrywarka: Pioneer DVR-215D

Obudowa: Coller Master Elite 332

marcoss , długo by się rozwodzić nad przyczyną, dlaczego z tymi komputerami jest nie tak:

procesor 4-rdzeniowe 65nm - obecnie nie wykorzystasz efektywnie 4rdzeniów, a w dodatku będzie się grzał

RAM - nic specjalnego i na dodatek nie wykorzystasz tych 8GB

Zasilacz - ■■■■, oby nie spaliło od razu kompa

Grafika - dobra, ale i tak nie wykorzysta 1GB, więc po co za to dodatkowo płacić?

dysk - samsung f1 - nawet dobry, ale lepszy 640GB, w tym drugim to pewnie jakiś ■■■■

Tak w największym skrócie.

Złóż kompa z części na apollo chociażby, zaznacz by Ci złożyli i będzie git.

Konfigurację poszukaj na forum np. viewtopic.php?f=19&t=260607 nie jest złe. Złóż coś samego i się poprawi ewentualnie.

Na poprzedniej stronie podałem konfigurację :doubt:

pheh… a w tym temacie podałeś mój zasilacz… ROTFL!!

I nigdy nie powiedziałem, że jest zły !!

Andrew34 , faktycznie, przeoczyłem. :slight_smile: Twój zestaw też będzie gites (chociaż jak zwykle: wybrałbym tego samsunga w wersji 320GB, tańszą płytę główną (jeżeli nie robiłbym CF) i e7200). Jak nie będzie tych RAM’ów to jeszcze kilka dobrych modeli jest na świecie.

PS. Andrew34 nie ma co chyba dyskutować, każdy widzi kto co powiedział i kto ma rację. :slight_smile:

Adalbert, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. dzięki :slight_smile:

marcoss , ok. Jak coś złożysz na podstawie tego co wyczytałeś/sz, to wrzuć tutaj linki do tych produktów to się ostatecznie zweryfikuje.