SuperTux 0.3.3 - przy uruchamianiu ekran wariuje!

Któregoś dnia zagrałem w SuperTux 0.3.3 (świeżo zainstalowanego). Następnego dnia kiedy chcę tą grę uruchomić to wykonywane są następujące czynności:

1.Uruchomienie skryptu DOS

2.Uruchomienie gry

Przy punkcie 2 ekran wariuje, są jakieś kreski, przecięcia, wzory itd., kursor jest na środku. Nie da się nacisnąć ALT+F4 ani CTRL+ALT+DEL. :frowning:

Nie wiem co robić. Pomóżcie.

odinstaluj supertux uruchom cclenaera i zainstaluj z powrotem

A co on da? Używam do oczyszczania plików programu Odkurzacz 13

Z tego co widać na bug trackerze, to chwilowo mogą być problemy z wersją 0.3.3 na Win7/Vista - jest zarejestrowanych kilka problemów związanych ze sterownikami grafiki/startem aplikacji. Poczekaj na następną wersję lub zainstaluj poprzednią.

Ostatnia najnowsza wersja SuperTuxa była wydana 18 marca 2010 r. To ile mam czekać?

Poprzednia to chyba 1.1 ale jest za stara

Aż rozwiążą około 20 “dużych” błędów, m.in. ten.

Poprzednia stabilna to 1.3, poprzednia niestabilna to 0.3.2 - niestety z tego co widziałem problem dotyczy chyba całej gałęzi 0.3.

Możesz zawsze spróbować aktualizacji sterowników (zwłaszcza, jeżeli poprawiono w nich obsługę OpenGL) lub kombinowania z plikami ustawień gry (przesunąć/usunąć je). Niekiedy pomagało, choć gdzieś na trackerze natknąłem się na sugestię, że supertux po prostu “nie lubi” mechanizmu prefetch w Win7/Vista.

Ale kiedyś nie było tego problemu.

Nie wiem czy się opłaca. 1.3 w przeciwieństwie do 0.3.3 ma kilka wad:

1.1 główny świat (brak Forest World)

2.Nie można pobrać dodatków

3.Ciężko się gra.

To prawda? Jeżeli tak to jak wyłączyc prefetch?

Natknąłem się tylko na taką sugestie - nikt jej nie sprawdził, a przynajmniej nie znalazłem o tym informacji na trackerze.

Niestety nie znam się na Win7/Vista (nie mam, nie korzystam i nie zamierzam). W necie było całkiem sporo programów do tuningu/konfiguracji prefetch/superfetch - nie powinieneś mieć trudności w znalezieniu programu lub instrukcji jak “ręcznie” zmienić wpisy w rejestrze. Zaznaczam jednak, że jeżeli chcesz coś zmieniać - nie wyłączaj mechanizmu prefetch całkowicie, a co najwyżej ustaw tak by buforowany był tylko rozruch systemu.

Mimo wszystko najpierw proponuję wykluczyć problem ze sterownikiem OpenGL karty graficznej (niestety zawsze były z nimi problemy na Windows). Możesz napisać jaką masz kartę grafiki, procesor, czy komputer to laptop/stacjonarny i na której wersji Windows próbujesz uruchomić supertuxa? Skoro działało wcześniej - nie zmieniałeś czasem sterownika grafiki? Ew. rzeczywiście spróbuj reinstalacji lub aktualizacji sterownika (nie napisałeś, czy tego próbowałeś).