Supreme FX X-Fi Obsługa EAX 4.0?

Tak jak w temacie czy ta karta rzeczywiście obsługuje EAX 4.0 po odpaleniu Everesta chciałem zobaczyć czy karta rzeczywiście obsługuje ten EAX i o dziwo Everest pokazuje inne informacje. Proszę o pomoc

Posiadam identyczną kartę jak na zdjęciach

Oraz kolejne moje pytanie jaki układ dźwiękowy jest na tej karcie niektóre strony podają ADI AD2000B a niektóre ADI AD1988B. Everest podaje AD2000B

http://www.overclock3d.net/gfx/articles … 08189l.gif

http://img212.imageshack.us/my.php?image=img1820vi5.jpg

Własności urządzenia DirectSound:

Sterownik uwierzytelniony -Nie

Emulowane urządzenie -Nie

Dokładna szybkość próbkowania -Obsługiwane

DirectSound3D -Nieobsługiwane

Creative EAX 1.0 -Nieobsługiwane

Creative EAX 2.0 -Nieobsługiwane

Creative EAX 3.0 -Nieobsługiwane

Creative EAX 4.0 -Nieobsługiwane

Creative EAX 5.0 -Nieobsługiwane

I3DL2 -Nieobsługiwane

Sensaura ZoomFX -Nieobsługiwane

Jeżeli masz Viste to zawsze będzie tak pokazywać, ponieważ w tym systemie EAX nie jest osługiwany sprzętowo, może być jedynie emulowany programowo przez program Creative ALchemy. Ja mam SB X-Fi i Everest też mi tak pokazuje.

Posiadam takowy Creative ALchemy. W Creative ALchemy włączam obsługę EAXa w FEAR 2 uruchamiam grę i niema w ogóle dźwięku co to może być? Czyli jest pełna obsługa EAXa 4.0 wyłącznie pod XP? Czy przyszły Windows 7 będzie obsługiwał EAX sprzętowo? Szkoda nie wykorzystać DX10 w nowszych grach z taką kartą graficzną :slight_smile:

Wersja Creative ALchemy (X-Fi MB Edition), release 1.00.35

Może mi ktoś podać linka do nowszej wersji Creative ALchemy żeby działała wraz z moją karta muzyczną najnowsze wersje nie chcą się zainstalować

Creative ALchemy 1.20.04

Creative ALchemy 1.10.01

Z tego co wiem to Windows 7 również nie będzie sprzętowo obsługiwał tych efektów dźwiękowych tylko za pomocą Alchemy tak jak jest to w Viście, chyba nie popełnię większego błędu jeśli powiem że Windows 7 to znaczenie podrasowana i ulepszona Vista.

A może mi ktoś podać linka do nowszej wersji Creative ALchemy od mojej i żeby działał w 100%?

Spróbuj FEAR 2 => Uruchom jako administrator. Mi to z reguły pomagało