SUSE 10.1 vs. Ralink RT2500 Wireless LAN Card

Kochani błagam szukam już dwa dni rozwiązania, a to w Google, po znajomych, sam (już 7,5 godziny) i głowa mnie boli :? . Moje środowisko jest 32 bitowe, procesor AMD Duron 800. Wszystko tip top, ale… linux pozbawiony internetu jest połową sukcesu. A użytkować linuxa to jest przecież w 75% bushowanie w Necie i ulepszania swojego pupilka. Więc serdecznie Was proszę, pomóżcie.

OKI, ale byłoby nam łatwiej, gdybyś opisał problem, bo wiesz, wakacje, wróżki na urlopach itp.

normalny problem skąd wziąść tar.gz’ty takie, aby były kompatebilne z procekiem bo narazie podałem susełkowi z struktury 64 bitowej i je wypluł :mrgreen: Problem: “Jednoznaczny brak Internetu”

Dziwne, ja wpisałem w google frazę RT2500+linux i cała masa informacji mnie opluła. Nawet linki do Polskiego Forum Linuksowego tam były gdzie jest opisany sposób instalacji wraz z linkami do sterowników (pierwszy link na google po wpisaniu wyżej podanej frazy też do sterowników kieruje).

Coś popsute chyba te Twoje Google.

dobra dzięki sprawdzę jak co to wrócę, macie to jak w banku 8)

Mam tą karte i z większością dystrybucji nie miałem większych problemów, najwyżej jądro skompilować.

Witam.

Tu masz linka do sterow http://www.ralink.com.tw/supp-1.htm jest pod linuxem pierwsze z góry.

Pozdrawiam.

a możecie mi przedstawić zarys postępowań, chodzi mi o to, że jak wpisuję komendę# make to mi wywala błąd[1] i klapa :frowning:

Prze tym pewnie wywala coś więcej i to nas interesuje.

dobra jutro to spiszę wszystko na kartkę, dzisiaj już wziąłem apap i idę spać :lol:

Wprawdzie jestem na Mandrivie i też mam ralinka tyle że RT 2400 ale daj loga zobaczymy co to za błąd.

Proszę bardzo:

Pierwszy kłopot.

Drugi kłopot.

Mam Suse 10.1 i kartę taką jak twoja.Próbowałem zainstalować kilka sterowników ale udało mi się zainstalować dopiero taki z rozszerzeniem CVS “rt2500-cvs-2006052306”.

Rozpakowujesz archwum do katalogu /usr/src , wchodzisz do katalogu MODULE i takie polecenia:

make

make install

modprobe rt2500

Jeżeli nie będzie błędów to:

ifconfig ra0 (twoie IP) up

powinieneś już być podłączony do swoiego AP.

Póżniej jeszcze trzeba wpisać bramkę i dns-y, ale nie pamiętam w tej chwili poleceń. No ale mozna to zrobić w Yast2. pozdrawiam.

ps. nie do /home/ dawid tylko /usr/src

Zrób tak jak pisze dareks8 powinno działac z tymi sterami co podał , niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia ich(przy Mandrake 10 miałem problem ale przy Mandrivie 2006 wykrywa sam system kartę) ale sposób zrobienia neta jest taki sam:

Zgadzam sie z tym.

Pozdrawiam

nie potrafię znaleźć tego sterownika :? . dareks8 czy ty wcześniej miałeś ten katalog pusty?

Nie wiem czy to to ale zawsze można sprawdzic

http://rt2x00.serialmonkey.com/rt2500-cvs-daily.tar.gz

Sterownik musisz rozpakować i przenieść to tego katalogu

ten katalog nie jest pusty

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 13:55

wszystko pod rootem

su

password

albo wejdż na konto roota

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 13:58

po przeniesieniu pliku ze sterownikiem do katalogu /usr/src wchodzisz w tym pliku do katalogu MODULE, a dalej jak wyżej napisane

ok spróbuję, ale muszę Wam powiedzieć jedno Kubuntu LiveCD wykryło moją sieciówkę :mrgreen: jestem taki szczęśliwy :stuck_out_tongue:

Hmm to w końcu SUSE 10.1 czy:Kubuntu LiveCD ?? :slight_smile:

Podejrzewam że jak zainstalujesz Mandrive 2006 to tez nie bedziesz miał żadnych problemów z sieciówką.

Pozdrawiam :slight_smile:

SUSE mam na twardzielu, jeszcze się pomęczę a potem dam Wam znać :?