SUSE 10.1 vs. Ralink RT2500 Wireless LAN Card

(D@wid) #1

Kochani błagam szukam już dwa dni rozwiązania, a to w Google, po znajomych, sam (już 7,5 godziny) i głowa mnie boli :? . Moje środowisko jest 32 bitowe, procesor AMD Duron 800. Wszystko tip top, ale... linux pozbawiony internetu jest połową sukcesu. A użytkować linuxa to jest przecież w 75% bushowanie w Necie i ulepszania swojego pupilka. Więc serdecznie Was proszę, pomóżcie.

OKI, ale byłoby nam łatwiej, gdybyś opisał problem, bo wiesz, wakacje, wróżki na urlopach itp.

(D@wid) #3

normalny problem skąd wziąść tar.gz'ty takie, aby były kompatebilne z procekiem bo narazie podałem susełkowi z struktury 64 bitowej i je wypluł :mrgreen: Problem: "Jednoznaczny brak Internetu"

Dziwne, ja wpisałem w google frazę RT2500+linux i cała masa informacji mnie opluła. Nawet linki do Polskiego Forum Linuksowego tam były gdzie jest opisany sposób instalacji wraz z linkami do sterowników (pierwszy link na google po wpisaniu wyżej podanej frazy też do sterowników kieruje).

Coś popsute chyba te Twoje Google.

(D@wid) #5

dobra dzięki sprawdzę jak co to wrócę, macie to jak w banku 8)

(Mztswk) #6

Mam tą karte i z większością dystrybucji nie miałem większych problemów, najwyżej jądro skompilować.

(Raven80) #7

Witam.

Tu masz linka do sterow http://www.ralink.com.tw/supp-1.htm jest pod linuxem pierwsze z góry.

Pozdrawiam.

(D@wid) #8

a możecie mi przedstawić zarys postępowań, chodzi mi o to, że jak wpisuję komendę# make to mi wywala błąd[1] i klapa :frowning:

Prze tym pewnie wywala coś więcej i to nas interesuje.

(D@wid) #10

dobra jutro to spiszę wszystko na kartkę, dzisiaj już wziąłem apap i idę spać :lol:

(Raven80) #11

Wprawdzie jestem na Mandrivie i też mam ralinka tyle że RT 2400 ale daj loga zobaczymy co to za błąd.

(D@wid) #12

Proszę bardzo:

Pierwszy kłopot.

Drugi kłopot.

(Dareks8) #13

Mam Suse 10.1 i kartę taką jak twoja.Próbowałem zainstalować kilka sterowników ale udało mi się zainstalować dopiero taki z rozszerzeniem CVS "rt2500-cvs-2006052306".

Rozpakowujesz archwum do katalogu /usr/src , wchodzisz do katalogu MODULE i takie polecenia:

make

make install

modprobe rt2500

Jeżeli nie będzie błędów to:

ifconfig ra0 (twoie IP) up

powinieneś już być podłączony do swoiego AP.

Póżniej jeszcze trzeba wpisać bramkę i dns-y, ale nie pamiętam w tej chwili poleceń. No ale mozna to zrobić w Yast2. pozdrawiam.

ps. nie do /home/ dawid tylko /usr/src

(Raven80) #14

Zrób tak jak pisze dareks8 powinno działac z tymi sterami co podał , niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia ich(przy Mandrake 10 miałem problem ale przy Mandrivie 2006 wykrywa sam system kartę) ale sposób zrobienia neta jest taki sam:

Zgadzam sie z tym.

Pozdrawiam

(D@wid) #15

nie potrafię znaleźć tego sterownika :? . dareks8 czy ty wcześniej miałeś ten katalog pusty?

(Raven80) #16

Nie wiem czy to to ale zawsze można sprawdzic

http://rt2x00.serialmonkey.com/rt2500-cvs-daily.tar.gz

(Dareks8) #17

Sterownik musisz rozpakować i przenieść to tego katalogu

ten katalog nie jest pusty

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 13:55

wszystko pod rootem

su

password

albo wejdż na konto roota

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 13:58

po przeniesieniu pliku ze sterownikiem do katalogu /usr/src wchodzisz w tym pliku do katalogu MODULE, a dalej jak wyżej napisane

(D@wid) #18

ok spróbuję, ale muszę Wam powiedzieć jedno Kubuntu LiveCD wykryło moją sieciówkę :mrgreen: jestem taki szczęśliwy :stuck_out_tongue:

(Raven80) #19

Hmm to w końcu SUSE 10.1 czy:Kubuntu LiveCD ?? :slight_smile:

Podejrzewam że jak zainstalujesz Mandrive 2006 to tez nie bedziesz miał żadnych problemów z sieciówką.

Pozdrawiam :slight_smile:

(D@wid) #20

SUSE mam na twardzielu, jeszcze się pomęczę a potem dam Wam znać :?