Suse 11 na cd?

(Drobok) #1

Poszukuję linuxa 11. Tylko i wyłącznie na cd (ponieważ musze go zainstalować na kompach bez napędów DVD)

Szukałem na google ale nie znalazłem (może źle szukam) wersję dvd pobrałem z tąd http://software.opensuse.org/ (instalacja przez neta też nie wchodzi w grę)

(Dolorismachina) #2

http://software.opensuse.org/

W Installation Medium wybierz LiveCD

(Drobok) #3

ale chodzi mi o o normalną instalacje tylko że z kilku cd a nie z DVD czy bootowania czy kopiowania plików z cd'ka

(Dolorismachina) #4

Wydaje mi się, że openSUSE nie jest dostępny w takiej formie.

(roobal) #5

Od wersji 11 już nie ma systemu na kilku CD, jedynie na 1CD masz do wyboru wersje Live CD, która zawiera potrzebne oprogramowanie, jeśli jednak nie masz w ogóle dostępu do neta a chcesz coś więcej instalować niż jest zawarte na Live CD, czytałem na innym forum, że można z obrazu iso w wersji dvd utworzyć lokalne repozytoria i instalować to co tam jest.

Jeśli jesteś w posiadaniu pendrive'a skopiuj obraz iso do /home i stwórz sobie takie repo logalne a system instaluj z Live CD.

Pozdrawiam!

(nintyfan) #6

Wiem o co chodzi. Też mnie to dobija.

Może da się zainstalować SuSE z innej dystrybucji(skopiować pliki, odpalić odpowiednie narzędzia przy użyciu chroot, wypełnić /etc/passwd:/etc/shadow:/etc/fstab)?

LiveCD jest trochę zasobożerne.

(Drobok) #7

może i pendrive mam ale jak zainstalować to jednocześnie na 15 kompach :frowning:

równie dobrze mogę przepinać do każdego kompa dvd (co i tak nie przejdzie)

-- Dodane 04.04.2009 (So) 15:26 --

nie dało by się jakoś tego obrazu podzielić na te cd'ki ??

(roobal) #8

W ten sposób to możesz zainstalować sobie Gentoo.

Może i da zainteresuj się mkisofs a nie da, rady w twoim przypapdku, połączyć tych kompów w sieć i instalować z jednego kompa, który by robił za serwer?

Pozdrawiam!

(matiit) #9

Podzielić DVD na kilka CD się nie da... pliki odnoszą się do konkretnych ściezek na płycie...nie ma automatu, napewno...

(marcin82) #10

Spróbuj PCLinuxOS, jest dostępny na 1 płycie cd, live-cd z możliwością instalacji.