SuSE 9.1 Czy Slackware

Witam. Jakiego Linuxa wybrać. Ładniejszy ze screenów wydaje mi się SuSE ale za to każdy chwali Slacka? Możecie mi pomóc :frowning: z góry dzięki wielkie

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Linuksem, to zacznij ją z SuSE (który w wersji 9.2 gada :slight_smile: po polsku).

Slack jest systemem jedynym w swoim rodzaju, ale na pewno zniechęciłbyś się do Linuksów, gdybyś od niego zaczął- jest trudniejszy w konfiguracji, utrzymaniu, instalacji pakietów, itp.

Na początku zawsze musi być pod górkę. :slight_smile:

Kazde distro jest inne, jednemu odpowiada slack… innemu suse. Zrob 2 partycje, zainstaluj obydwa, ten na ktorym wiecej rzeczy ci “wyjdzie” albo bedzie ci bardziej odpowiadal - zostaw.

Mam zamiar kupić SuSE 9.1 (niestety 9.2 nie kupię bo niemam napędy DVD, a 9.2 niema na cd-rom :frowning: )

O co chodzi?

Nie szkoda Ci pieniędzy. Przecież możesz ściągnąć za darmo cały katalog 9.2 z ftpa i przeprowadzić instalację z dysku.

9.1 Professional było dołączone do (bodajże) grudniowego numeru Linux Magazine - mam :slight_smile:

9.1 nie jest spolszczone, a 9.2 - owszem.

Jak to zrobić ??

no mozna tez przeciez całe .iso ponagrywać na CD. P.s. 9.2 jest również dostępne na cd (4xcd)

Normalnie :slight_smile:

http://suse.ehelp.pl/modules/articles/article.php?id=19

Czyli mówisz że zasać wersje 9.2 i zainstlowac z dysku? bo na cd nie wypale bo nie da rady. Kumpel mi przynosi nagryware i ni ciula. Bios nie wykrywa.

Miałem (mam) do czynienia z obydwoma dystrybucjami i na początek zdecydowanie polecam SuSEa. Gdybym moją przygodę z Linuksem zaczynał od Slackware’a, to pewnie szybko by się zakończyła :-).

A SuSE 9.1 po kilku nieskomplikowanych zabiegach “mówi” po polsku.

Pozdrawiam

Areh

tak masz racje !!