Suse live +za mało pamięci

Chciałam dziś wypróbować suse live. Niestety po odpaleniu ukazuje się moim oczom taki komunikat , nawet może i zabawny:

Super system…ale masz za mało pamięci, potrzebujesz 512 .

No cóż ja mam tego połowę. W związku z tym moje pytanie, czy to ja czegoś nie zrozumiałam czy nie odpale live. Inne dystrybucje linuksa jakie miałam również w wersji live nic takiego nie mówiły i mogłam się nimi cieszyć.

Mam chyba podobny problem. Probowalem dzis zobaczyc jak wyglada ten SUSE, poscilem live, cos tam sie ladowalo, pozniej mialem ekran z 4 ikonami - symbole dysku, klawiatury i czegos tam jeszcze. Ten z dyskiem byl podsiwetlony. I dalej nic. Czekalem z 15 min, pozniej nacisnelem Esc by zobaczyc szczegoly ale za wiele mi to nie mowilo :stuck_out_tongue: Probowalem powtorzyc cala operacje z 5 razy ale za kazdym razem to samo :-x

Mam 256 ramu…

Bo wersją live ktorą mozna sie cieszyc to chyba tylko maly knoppix albo slax. A rozbudowane suse powinnaś zainstalowac na dysku, przy 256 bedzie ci chodzil normalnie. Proste i logiczne. Zadna wersja live systemu ktory jest w miare duzy nie da ci sie nim cieszyc. Zreszta poznawanie linuxa przez wersje live jest zlym pomyslem jak dla mnie.