[SUSE x64] Chrome i chromium sypią błędami

Jako, że nigdzie się nie wybrałem na Sylwka, to postanowiłem zająć się ponowną instalacją systemu i przy okazji przepartycjonowaniem dysku twardego. Pojawił się więc problem. Wszystko poszło ładnie i gładko, większość działa jak powinna działać, jednakże pojawił się problem dotyczący chromium oraz chrome.

Otóż po uruchomieniu przeglądarki pojawia się komunikat, z treści którego dowiadujemy się, iż “wystąpił problem z wyświetleniem strony” i propozycją przejścia na inną stronę, odświeżenia lub skorzystania z jakichś propozycji. Gdy chcę skorzystać z tychże propozycji, pojawia się nadal ten sam błąd, ba!, nawet nie mogę wejść w ustawienia. Wszędzie widzę to samo - każdy klik, chromium, chrome, każda ich wersja --> niezależnie od tego, czy jest to stable, unstable czy beta daje tenże błąd.

Wpadłem na cudowny pomysł odpalenia chrome’a ‘z konsoli’:

oraz chromium, również ‘z konsoli’:

Wersja chrome’a to 17.0.963.12 dev, chromium to 18.0.975.0 (Build 0 Linux).

Jednym wyrażeniem, nie można wykonać jakiejkolwiek operacji, gdyż każdorazowo skutkiem jest wcześniej wspomniany błąd. Próbowałem na wersji chrome’a 12, 16 - cały czas to samo. Da radę coś z tym zrobić?

Również dzisiaj zainstalowałem ostatniego OpenSuse oraz Chromium i wszystko bezproblemowo działa.

A w Firefox jest wszystko ok?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to widzę, że w błędach jest coś o Network Manager, a ja go nie używam - już w instalatorze skonfigurowałem sieć prze ifup (bez użycia Network Manager) oraz bez zapory sieciowej.

No wlasnie w tym rzecz, ze sam tez wybieram konfiguracje sieci przez ifup, tyle ze z wlaczona zapora sieciowa i w moim przypadku nie jest to wydanie 12.1 a 11.4. Firefox i wszystko inne nie sprawia problemów.

Dodane 16.01.2012 (Pn) 21:48

Ma ktoś jakąś metodę na to? Od dwóch tygodni szukam rozwiązania i nie mogę go znaleźć.