Sushi - Japońskie danie

Witam ! Czy ktoś z Was jadł Sushi ?? Dobre to jest? Ile kosztuje w restauracji porcja Sushi ??

Proszę o wypowiedzi :smiley:

bez przesady to forum komputerowe, zapytaj na jakimś forum kulinarnym…

surowa ryba, każdy ma inny gust ja ryb nie lubię mało nie zwymiotowałem jak tego świństwa spróbowałem…

No dobrze ale napisałem to w “Na luzie” a nie w “Windows Vista” na przykład…

To ludzie którzy się pytają o rowery niech na jakieś forum rowerowe przejdą, a Ci co o komórki to telepolis.pl albo komforum.pl !!

Człowieku roche weź chill out bo widze że nie pogadam z Tobą.

Cena- ok. od 8 do 30 zł. Nie wiem jak to smakuje, bo nie jem ryb.

Smakuje jak ryba… tylko że trzeba lubić takie surowe smakołyki :wink:

Ja jednak wole rybę w postaci smażonej.

ja osobiście nie polecam wolę dragona :smiley:

A ja kebaba. :hahaha:

A ja się wyłamię - normalnie niebo w gębie :smiley:

Bo sushi to wbrew powszechnemu przekonaniu nie tylko surowa ryba. To również owoce morza i warzywa, a przede wszystkim ryż - odpowiednio przyrządzony i ugotowany. Bardzo ważne są też nori, czyli sprasowane i suszone wodorosty morskie, w które zawija się ryż z dodatkami.

Sushi powinno się jeść pałeczkami lub palcami.Na porcję sushi nakładasz odrobinę wasabi (zielony chrzan japoński - piekielnie ostry) i maczasz w sosie sojowym (koniecznie rybą do dołu, nie zanurzając ryżu, żeby nie nasiąkł sosem), poczy wkładasz do ust w jednym kawałku, również rybą do dołu (żeby wydobyć jej smak). Zagryzasz to plasterkami marynowanego imbiru, który czyści kubki smakowe z poprzedniego sushi i przygotowuje je do kolejnego (żeby można było w całości poznać jego smak). Do popijania zaleca się sake (dla dorosłych), piwo japońskie albo zieloną herbatę. Niech nikomu nie wpadnie do głowy jakaś coca-cola czy inne paskudztwo :mrgreen:

Co do kosztów - to dosyć drogie danie, ale naprawdę warto.

W restauracjach serwujących sushi znajdziesz zarówno zestawy dla “początkujących”, ajk i naprawdę wykwintne kompozycje.

Smacznego :smiley:

Gdzie w Łodzi można zjeść sushi w miarę tanio??

Pozwole sobie dopisać, iż ryż jest specjalny, deczko krutszy od normalnego, by go prawidłowo ugotowac należy go zamoczyc w zimnej wodzie ( tak jak fasole) wtedy z takiego normalnego koloru ryżu przemieni sie w sniezno biały, gotujemy w doslownie niewielkiej ilosci wody, od zimnej i osolonej, dolewamy odrobine wody by sie doparzal do momentu jak bedzie gotowy :slight_smile:

BTW: ryż do sushi jest bardzo plastyczny :slight_smile:

moze uzupełnie, iż znaczenie ma nawet strona, bardziej blyszczącym do zewnątrz :slight_smile:

Robie z wasabi w srodku, sladowe acz wyczówalne ilości, a co do smaku to dobrze powiedziane :slight_smile: Tabasco przy wasabi to słodycz :slight_smile: