Suszarka do ubrań. Jaką polecacie?

Witam serdecznie chciałbym kupić suszarkę do ubrań lecz nie mogę się zdecydować jaką najlepiej wybrać tj marka. Zależy mi przede wszystkim na dobrym serwisie.  Cena do 2000 zł. 

Co to ma wspólnego z urządzeniami peryferyjnymi? Przenoszę do działu Na luzie, choć w mojej opinii prędzej odpowiedź na takie pytanie znajdziesz np. na elektrodzie.

Polecam taki prosty wolnostojący model:

 

 

Kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych, a sprawdza się wcale nie gorzej niż taki za 2000 zł. Może tylko działa odrobinę wolniej.

Serwis - niepotrzebny, tu nie ma się co popsuć.

1 polubienie

Ja używam dokładnie takiej jak ta.

Tylko kup mocną solidną to ci posłuży latami.

Polecam suszarkę firmy Candy. Nie są drogie a sprzęt jest porządny, poza tym Candy ma dobry serwis w Polsce co ma znaczenie jeśli Ci się sprzęt popsuje po okresie gwarancji ( może tak się stać z każdym, i z drogim i z tańszym).

Moja suszarka dobrze działa już od ponad 4 lat . Na początku zastanawialiśmy się czy kupować czy nie ale nie żałujemy bo dzięki temu mieszkanie nam nie wilgotnije. Nie zużywa również tyle prądu ile się spodziewaliśmy. Rachunki wcale dużo nie podskoczyły. 

Jeśli możesz sobie pozwolić na suszarkę to warto. Jedno z urządzeń, które nie są obowiązkowe w domu ale zdecydowanie ułatwiają życie. My równeiż mamy Candy, konkretnie model GVH D813A1-S . Nieduża suszarka na 8 kg ale taka w supełnosci nam wystarcza. Mamy od 2 miesięcy, od tego czasu praktycznie nie rozwieszamy prania i szczerze powiedziawszy to trochę żałuję,ze nie kupiliśmy wcześniej ( żona mnie wreszcie namowiła). 

Jeśli szukasz suszarki, to polecam poczytać na ten temat tutaj http://poradnikowy.net/suszarki-do-prania-jakie-opcje-oferuja-producenci/ , są tu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące ładowności bębna, zużycia prądu itp. Dobrze zapoznać się z takimi ogólnymi informacjami zanim zacznie się przeglądać konkretne oferty producentów.

Nic bardziej mylnego :wink: Niektóre suszarki tego typu mają plastikowe zawiasy, które lubią się łamać.

Hej,

Ale w przypadku uszkodzeń mechanicznych gwarancja i tak nie obowiązuje, więc taniej chyba naprawić samemu, bądź kupić nową, niż uszkodzoną serwisować.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jasne. Odniosłem się do: “tu nie ma się co popsuć”.

1 polubienie

Hej,

@WODZU - Wiem, wiem. :blush:

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Nie jest to przesada? Reklamowana suszarka, to prędzej do pieluch, do ubranek, a nie ubrań. Na takich rozkładanych koromysłach, które wiatr przewraca na balkonie - nie da się suszyć marynarki, nawet płaszcza, czy palta.

Rzucę żartem. Ze zbioru “Leczenie kaca”:
“Cierp i susz na prowizorycznym sprzęcie”

Takie rzeczy kwalifikują się raczej do pralni chemicznej, a nie do pralki :wink:
Oczywiście, że taka “mobilna” suszarka średnio nadaje się do użytku zewnętrznego.

Ale w tytule jest: "Suszarka do ubran. Jaką polecacie?"
Nie jest logiczne, by suszarka do p.erdół szumnie była określana, jako suszarka do ubrań.

Zdajesz sobie sprawę, że tego typu suszarki występują w szerokim zakresie jakości i trwałości? U mnie w garderobie podobna sprawdza się od lat.

Ta słabizna rurkowa z obrazka, to niezbyt dobre rozwiązanie.
Spotkałem się manekinem ciśnieniowym na gorące powietrze/parę, gdzie można było w parę minut wysuszyć marynarkę, żakiet, płaszcz, kurtkę, czy palto, do tego uformować ubranie specjalnymi szczotkami.
W sumie robiłem to wiele lat, bo miałem dwa razy tyle, co w biurze.

Być może. To też ciekawe rozwiązanie.

Moja ciocia ma suszarke elektryczną i wcale nie jest to takie super rozwiazanie:
gniecie ubrania - trzeba je wyjąć w odpowiednim momencie ponieawż są tak wygniecione ,ze trudno jest je wyprasować
była droga
zjada dużo prądu
no i niektorych tkanin nie powinno sie w takiej suszarce suszyć
O wiele lepszym rozwiązaniem jest wspomniana tutaj tradycyjna suszarka: https://szczecinek.com/artykul/rodzaje-suszarek-do-ubran/301283