Svchost.exe absorbuje masę zasobów na nowo postawionym systemie

Witajcie,

Mam kolejny raz ten sam problem. Kiedyś również borykałem się z tym jednak nie wiadomo jak przeszło. 

Dziś chciałbym na dobre zażegnać ową zagadkę.

Nowo zainstalowany system - W7 64x i proces schvost.exe zjada 25% procesora i ponad 1 gb ram, dlaczego?

Windows legalny, AV ESET… 

Nawet wyłączyłem usługę Windows Update z nadzieję, że pomoże jednak bez skutku. 

Screen pod tym linkiem: ZRZUT Z MENADŻERA URZĄDZEŃ

Jakieś pomysły?

Normalny objaw, po niedługim czasie powinno ustać i wrócić do normy.

Po 10 minutach wciąż to samo. Wiatrak chodzi dość mocno.

Usługi z których korzysta schvost.exe> ZRZUT EKRANU

 

To jest Windows Update. svchost i TrustedInstaller będą zajmować jeden rdzeń, nawet do kilku godzin(!). Daj mu przemęczyć aktualizacje i będzie ok. To jednorazowe.

odpowiedzialny jest za to windows update. Czesto może też w mniejszym stopniu powodować to windows search i windows defender. Różne usługi diagnostyczne do naprawiania rozwiązywania problemów jak i wysyłania raportów też czasami cuda powodują.

U mnie po instalacji zawsze chodzi 2-3 dni jak oszalały aż znajdzie aktualizacje wtedy ustaje. Poprostu zostaw włączony komp na pare godzin najlepiej na noc najszybciej znajdzie gdy komp jest w spoczynku nie używany

Ściągnij KB3102810, zrób restart, odłącz na chwile neta i zainstaluj. Po restarcie szybciej znajdzie aktualizacje.

Sytuacja jest tego typu, że wciąż próbuje znaleźć aktualizację, zaś po kilku godzinach i tak finalnie nic nie znajduje. :frowning:

sorry za wykopaliska.

Jakby ktoś czytał w przyszłości to na długie wyszukiwanie aktualizacji może użyć:

1 polubienie