Svchost.exe - Błąd aplikacji?

Witam !

Wyskakuje mi błąd aplikacji:

Svchost.exe – Błąd aplikacji

W aplikacji wystąpił wyjątek nieznany wyjątek programowy (0xc0000409) pod adresem 0x6ff4a3c0.

cb2313f37aca5117med.jpg

W momencie korzystania z Internetu (do 3 minut od połączenia). A korzystam z neostrady 1MB

.

Błąd nawet pojawia się na nowo zainstalowanym Windows-ie XP Prof.

I sterownikach do modemu ZXDSL 852.

Już nie wiem, co mam z tym zrobić – wszystko jest okej, gdy zignoruje komunikat!, i nie klikam za żaden z przycisków!

Z góry dziękuje za rozwiązanie tego problemu.

Z poważaniem

Adam_amh

Mam wrażenie, że złapałeś jakieś paskudztwo

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=71724

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic698721.html

Wklej log z programu HijackThis i może innych wymienionych w przyklejonych tematach działu ‘Bezpieczeństwo i logi…’. Zwłaszcza jeżeli znajdziesz plik svchost.exe w folderze C:\Windows.

Ten z C:\Windows\System32 jest w zasadzie w porządku - o ile to nadal oryginalny plik a nie zawirusowana “podróba”.

miałem identyczny problem na prawie świeżym systemie.

i tak potrzebowałem formatu więc po formacie zainstalowałem TYLKO antywira (nod32) i stery do modemu (Sagem fast 800) następnie zaktualizowałem cały system - aktualizacje automatyczne i problem zniknął więc to nie koniecznie wina “paskudztwa” :slight_smile:

później przeszedłem do instalacji innych serów i programów.

PS.

czytałem gdzieś kiedyś, że jest taka aktualizacja (łata) wspomagająca pracę SVCHOST.EXE, nie wiem na ile mam racje ale u mnie ten problem minął.

pozdrawiam.

No wiesz… różne legendy o Windows XP ludziska opowiadają ale trudno, żebyś zaraz po formacie coś złapał :). A jak jeszcze zainstalowałeś program antywirusowy i na dodatek włączyłeś firewalla, to już w ogóle prawdopodobieństwo jest małe.

hehe, tak. właśnie napisałem, że patrząc na sprawę przez pryzmat formatu i antywirusa to nie koniecznie “paskudztwa”

a co do legendach o xp to racja - masa tego jest, każdy wybiera co dla niego najlepsze:)